NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Türk çelik sektörü, dünya pazarlarında bir Türk tarafından temsil edilecek

ÇİB, yaptığı açıklama ile Uğur Dalbeber’in Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi olduğunu duyurdu. Açıklamaya göre, Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi …

Türk çelik sektörü, dünya pazarlarında bir Türk tarafından temsil edilecek

ÇİB, yaptığı açıklama ile Uğur Dalbeber’in Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi olduğunu duyurdu. Açıklamaya göre, Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi üyeliğine seçilen Dalbeler, bu gelişmeyle Avrupa çelik pazarını temsil eden iki koltuktan birine seçilmiş olurken, 197 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk Çelik sektörü, dünya pazarlarında bundan böyle bir Türk tarafından temsil edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uğur Dalbeler, yeni görevinin sektör ve Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti: “Dünya Çelik Birliği İcra Komitesi üyeliği görevi aynı zamanda Avrupa’yı temsil eden iki koltuktan biri anlamına geliyor. Çelik İhracatçıları Birliği olarak dünya pazarlarında yıllarca hem ticari hem de hukuki anlamda mücadeleler verdik. 1997’den bu yana Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu olmasına rağmen son dönemde ABD, AB ve bazı ülkelerin korumacı politikaları ve haksız uygulamaları nedeniyle devam eden dava süreçlerimiz var. Çelik sektörünün küresel ölçekteki en büyük çatı STK’sında Türk Çelik üreticisinin haklarını daha etkin bir şekilde savunacağımdan ötürü mutluyum.”

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ