NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Suruç sanığına 34 kez ağırlaştırılmış müebbet

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi Hilvan Duruşma Salonu’nda görülen davada karar duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya saldırıda hayatını …

Suruç sanığına 34 kez ağırlaştırılmış müebbet

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi Hilvan Duruşma Salonu’nda görülen davada karar duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve davaya müdahil 32 avukat katıldı.

Davanın tek tutuklu sanığı Yakup Şahin, SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katıldı ve suçlamaları kabul etmeyerek saldırıyla ilgili herhangi bir bağının bulunmadığını öne sürdü.

Avukatlar ise yargılamanın adil yapılamadığını savunarak mütalaanın yenilenmesini talep etti.

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı duruşma salonuna, yaklaşık yarım saat jandarma ekipleri de güvenliğin sağlanması amacıyla salona alındı.

Yaklaşık 10 saat süren duruşmada, mağdur ve avukatlarını tek tek dinleyen mahkeme heyeti, kararını açıkladı.

Sanığına, maktul ve yaralıların sayısı dolayısıyla “Tasarlayarak kasten adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs” suçlarından 34 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 70 kez de 27 yıl hapis cezası ile 40 bin lira para cezası verdi.

Heyet, ayrıca duruşmaya katılan Koray Türkay, Şahin Tümüklü, Çağla Seven, Fethi Aydın ve avukat Sezin Uçar hakkında da duruşmada “hakaret ve heyeti tehdit” ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015’te düzenlenen canlı bomba saldırısında 34 kişi hayatını kaybetmiş, 70 kişi yaralanmıştı.​​​​​​​

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ