NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

‘Devlet market açmaz, fabrika açar’

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’da kağıt toplayıcılarına yönelik …

‘Devlet market açmaz, fabrika açar’

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’da kağıt toplayıcılarına yönelik operasyona ilişkin eleştirilerde bulundu.

Kağıt toplama işinin bir düzenlemeye tabi tutulabileceğini, yasal bir statüye kavuşturulabileceğini ifade eden Karaduman, “Baskın yapmak kabul edilebilir değil.” dedi.

En ciddi sorunlardan birinin de “hayat pahalılığı” olduğunu dile getiren Karaduman, “En temel gıda ürünleri korkunç oranlarda zamlanmış durumda. Bununla birlikte elektrik, doğal gaz, ev kiraları gibi temel giderler fahiş oranlarda zamlanırken memur, işçi, emeklinin aldığı ücretler de adeta yerinde saymaktadır. İşte bunun adı fakirleşmedir, yoksullaşmadır. Bu yoksulluk milletimizin kaderi değildir. Bu problemleri ortadan kaldırmak, işsize iş, aç olana aş temin etmek devletin asli vazifesidir.” diye konuştu.

“Türkiye’nin birçok alanda 20 yıldır salgın dönemi yaşadığını” söyleyen Karaduman, “Devlet market açmaz, fabrika açar.” ifadesini kullandı.

Karaduman, devletin market açmadan önce tarlada üretimi temin etmek zorunda olduğunu belirterek tarım ve hayvancılık politikalarının acilen değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Karaduman, bir soru üzerine, birilerinin “insanların iş beğenmediğini” söylediğini aktararak “Bugün işsizlik problemini görmemek siyasi, iktisadi körlüktür.” dedi.

Bir başka soru üzerine Karaduman, mülakat sisteminin adaletsiz olduğunu savunarak “Liyakat ve niteliği esas alan bir mülakat sistemi yerine gençlerin emeğini gasbeden, itaat ve sadakate dayalı bir mülakat sistemi mevcuttur.” değerlendirmesinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ