NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Vestel 17 Dünya çapında Ödül Kazandı!

Vestel 17  Dünya çapında Ödül Kazandı!

Dünya devi Türk markası Vestel, ABD merkezli yarışmadan 17 adet ödül kazandığını duyurdu. IDA isimli yarışma Tasarımın Nobeli olarak bilinmektedir. Vestel almış olduğu ödüller ile yarışmaya damga burdu. Bu başarı ile Dünya’nın en büyük Türk şirketlerinden biri olmasının yanında, ilk büyük ölçekli bir Türk şirketinin bu kadar ödül alması da dikkat çekti.

Uluslararası Tasarım Yarışması her sene düzenlenmektedir. Bu sene düzenlenen yarışmada Vestel markası aldığı 17 adet ödül ile Tüm dünyada ilgi odağı haline geldi. Beyaz eşya ve elektronik eşya gibi sektörlerde dünya markası olan firma, Türkiye’yi başarı ile temsil ettikleri için gurur duyduklarını ifade etti. Sizlere bu yazımızda Vestel markasının aldığı ödüller hakkında bilgiler aktaracağız.

Vestel Elektronik Rekor Kırdı!
International Design Awards yarışması Tasarımın Nobeli olarak bilinmektedir. Yarışma tarihinde şu ana kadar olmamış bir başarıya imza atan Vestel markası 17 ödül ile gurur verici bir işe imza attı. Akıllı tasarımları ödüllendiren bu yarışma 14. Kez düzenlendi. İç moda, mimari, ürün tasarımı ve grafik gibi alanlarda vizyoner tasarımların bir araya gelmesine ve rekabet içine girmesine neden oldu. Dünya ünlü Türk markası Vestel’de Elektronik eşya ve beyaz eşya tasarımlar ile 17 adet ödül kazandı. Yarışma tarihinde bu başarıyı elde eden ilk Türk şirketi olma özelliğini eline aldı.

Alınan haberlere göre, Vestel Markası Elekronik adı altında ‘’Ev Elektroniği’’ kategorisinde 2 adet altın, 3 adet gümüş ve 2 adet broz ödül kazandı. Elektrikli Araç Şarj Cihazı olan Runner Duo tasarıı ‘’ Sürdürülebilir Yaşam’’ kategorisinde gümüş ödül alma hakkı kazandı. Bir diğer yenilikçi tasarımı ise EVC08 jüriden sektörün en güçlü ürün ödülünü aldı. Elektrikli şarj ünitesi EVC08 altın ödülüne layık görüldü.

Vestel markası diğer ödülleri ise uzaktan kumanda, çocuklar için tasarlanan akıllı ekran ve ayna gibi tasarılar ile aldı. Elektronik alanında 11 ödül alan firma, global olarak 3 bin marka arasında 12. Sırada yer alıyor. Bu da Vestel’in göstermiş olduğu başarının ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda marka Beyaz eşya sektöründe de önemli ödüller aldı.

Vestel Beyaz Eşya, bu sene ilk kez katıldığı yarışmada 6 adet ödül alma başarısı gösterdi. Vestel markasının yarışmaya katılan tüm ürünleri, ödül için layik görüldü. Bu anlamda 4 gümüş, 1 altın ve 1 bronz madalya ile tasarımlarının etkisi göstermiş oldu.

Vestel’in sahip olduğu ödüller
Vestel markası, son 5 senede 450’den fazla ödül ile uluslar arası anlamda son derece önemli bir konuma sahiptir. Ar-ge ve Tasarım anlamında, müşteri odaklı düşünce yapısı ve insan kaynakları alanında çevre ödülleri bir çok farklı ödül ile insanların hayatına dokunan marka, değer katmaya devam ediyor.

• Plus X Award – 193 Adet
• Good Design Ödülü – 48 Adet
• A Design Award – 33 Adet
• Design Turkey – 22 Adet
• German Design Award – 22 Adet
• Red Dot Design – 17 Adet
• IF Design Award – 15 Adet
• Spark Design Ödülü – 4 Adet
• DME Award – 1 Adet
• Industrial Excellence Award – 1 Adet

Vestel’in Ürün tasarım konusunda aldığı ödülleri bu şekilde sıralamak mümkündür. bunun haricinde bir çok alanda ödül alan firma, Türkiye’ye değer katmaya devam etmektedir. İletişim pazarlama, müşteri memnuniyeti, çevre ödülü, fabrika ödülleri ve diğer ödüller kategorisinde de 450’den fazla ödül ile Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olduğunu göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ