NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Turkcell, 2020 sonu itibarıyla 50 milyar TL yatırım yaptı

Bugüne kadar bu ülkede kazandıklarını yine bu ülkeye harcadığını söyleyen Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “2020 sonu itibarıyla Türkiye’ye toplamda 50 milyar TL’lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Turkcell, 2020 sonu itibarıyla 50 milyar TL yatırım yaptı

Turkcell olarak 1994’te Türkiye’de ilk cep telefonu görüşmesini gerçekleştirmelerinin üzerinden 27 yılı aşkın süre geçtiğini hatırlatan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, geçen bu süre zarfında bir yandan abonelerine kaliteli iletişim imkanını sunmaya devam ettiklerini, diğer yandan da entegre dijital servisler sunan bir teknoloji şirketine dönüştüklerini aktardı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan teknolojik veri merkezlerini kullanıcıların hizmetine sunmaya devam ettiklerini belirten Aksu, “Tüm bu başarılarımızın arkasındaki unsur, üstün ve yaygın şebeke altyapımız. Güçlü altyapımız ve kaliteli insan kaynağımız sayesinde Türkiye’nin dijitalleşme yolculuğunda tüm kurumsal ve bireysel müşterilerimize yol gösteren güçlü bir paydaş olduk. Hatta yurt dışına da dijital servis ve uygulama ihracatı gerçekleştirmeye başladık. 2021 birinci çeyrek sonu itibarıyla BiP’in 3 ay aktif kullanıcısı sayısı 40 milyona ulaştı. Bu kullanıcıların yaklaşık üçte birini ise yurt dışındaki müşterilerimiz oluşturuyor. Turkcell, bugüne kadar bu ülkede kazandıklarını yine bu ülkeye harcadı. 2020 sonu itibarıyla Türkiye’ye toplamda 50 milyar TL’lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Fiberde ortak altyapı bir an önce hayata geçmeli”

Bülent Aksu, 4.5G teknolojisiyle mobilde 1.6 Gbps, fiberde ise 10 Gbps’lik hızı müşterilerle buluşturduklarını bildirerek, “Bugün 10 Gbps hızı fiber internet sunduğumuz her ilde herkese sunabilen tek şirketiz. Fiber altyapı, sadece yüksek hız anlamına gelmiyor. Aynı zamanda fiberin yaygınlaşması 5G’ye geçiş için kritik bir öneme sahip. Bu nedenle ilk günden itibaren fiberde ortak altyapının bir an önce hayata geçmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan girişimlerde en önde yer almaya ve aktif rol oynamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Fiber yatırımların dijitalleşme açısından elzem olduğunu vurgulan Aksu, ortak altyapıda atılacak her adımın ülke kaynaklarının doğru ve verimli kullanılabilmesine de olanak sağlayacağını söyledi.

“Çevre dostu yeşil enerji kaynaklarına yöneliyoruz”

Tüm iş süreçlerinde dünyaya bırakacağı izi düşünerek hareket ettiklerini belirten Bülent Aksu, dijitalleşmenin sağladığı ciddi kaynak tasarrufunun çevreye bırakılan izin küçülmesine de olanak sunduğunu kaydetti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ