NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Türk KOBİ’leri Amazon Türkiye ile gelişiyor

Paugge markası aracılığıyla elektronik ürün çözümleri sunan Entepe Teknoloji, ürünlerini tüketicilerle buluşturmak için Amazon Türkiye’yi tercih ediyor.

Türk KOBİ’leri Amazon Türkiye ile gelişiyor

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) verilerine göre; 2020 yılında koronavirüs salgınının da etkisiyle yüzde 85 büyüme yakalayan e-ticaret sektörü, şu anda 100 bini aşkın KOBİ için iş olanağı sağlıyor. 2021 yılında 400 milyar lira Pazar hacmine ulaşması beklenen sektörde, KOBİ’ler ürünlerini sunmak için farklı pazaryeri arasından seçim yapabilirken, sektördeki bazı kanallar KOBİ’lere verdiği desteklerle bir adım öne çıkıyor. Paugge markası üzerinden kablo ve AV ürün grubuna yönelik çeşitli elektronik ürün çözümleri sunan Entepe Teknoloji, ürünlerini tüketicilerle buluşturmak için seçimini Amazon Türkiye üzerine yapmış. Entepe Teknoloji’nin Sahibi İbrahim Yıldız ile firmanın kuruluş hikâyesi, ürünleri, faaliyetleri ve Amazon Türkiye’yi seçmelerinin altında yatan nedenleri konuştuk.

• Kuruluş hikâyenizden ve şirketinizden bahseder misiniz?

Endüstri Mühendisliği mezunuyum. Girişimci ruhum da okul yıllarına dayanıyor. Daha üniversitenin ilk yıllarından itibaren ticaretle ilgilenmeye başlamıştım. Kendi işimi yapmanın keyfine varınca da bunu devam ettirebilmenin yollarını aradım ve çeşitli kategorilerde elektronik ürünleri ithalatı yapmaya başladım. Uluslararası ticarette daha bilinçli hareket edebilmek ve daha doğru adımlar atabilmek için de Uluslararası Ticaret alanında yüksek lisans yaptım. Önce uluslararası birkaç firmanın partneri oldum, sonra bu da yetmez dedim fiziksel mağazalarla iş birliği yapmaya başladım. Ancak bir süre sonra bu alanlarda başka markaların çatısı altında beklediğim ivmeyi göremeyince Entepe Teknoloji olarak kablo ve PRO AV ürün grubuna yöneldik ve kendi markamızı ortaya çıkardık.

• E-ticarete girmeye nasıl karar verdiniz?

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ