NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Türk girişimciden 11-18 yaş gençler için yeni sosyal medya ağı

Türk girişimci Kubilay Yalçın, sadece 11-18 yaş arasındaki gençlere hitap eden Revogen isimli bir sosyal medya platformu geliştirdi.

Türk girişimciden 11-18 yaş gençler için yeni sosyal medya ağı

Hüseyin GÖKÇE

ANKARA- Bilişim-inovasyon alanında çalışmalar yapan Türk girişimci Kubilay Yalçın, 11-18 yaş aralığındaki gençlerin, mevcut sosyal medyanın olumsuzluklarından uzaklaştırmak amacıyla yeni bir sosyal medya ağı oluşturdu. Revogen adını verdiği ağın gençlere liyakat odaklı gelir modeli sunacağını belirten Kubilay Yalçın, birinci yılın sonunda yurt dışına da açılmayı planladıklarını aktardı.

İsmini Revolation Generation (Devrim Kuşağı) kelimelerinin kısaltılmasından alan Revogen’in , 18 yaş altı gençleri eğitici özelliğiyle dünyada bir ilk olduğunu söyleyen Kubilay Yalçın, “ Revogen 11-18 yaş arasındaki bireylere hem nitelikli sosyalleşme hem öğrenecekleri hem de kafalarındaki fikirleri paylaşabilecekleri bir platform sağlıyor.” dedi.

Buna ilişkin ilk fikri ailesindeki bu yaş grubundaki gençlerden aldıklarını dile getiren Yalçın, Revogen projesinin bir sosyal girişim olduğunu belirtti. Sosyal girişim kavramının hem kârlılığı hem de fark yaratabilecek etkili fikirleri öne çıkardığına vurgu yaptı.

Projenin merkezine toplumsal faydayı koyduklarını söyleyen Kubilay Yalçın, “Sosyal medya ve eğitimi inovatif açıyla bir araya getirmenin 18 yaş aldı gençler için toplumsal fayda içeren bir model olacağına inandık. Proje geliştirme sürecinde gençlerden fikir aldık, ailelerinden de destek gördük” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ