NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Toyo Matbaa Mürekkepleri, ilk 5 ayda cirosunu yüzde 45 artırdı

2019 yılından bu yana Afrika pazarına yönelik çalışmalarını artırdıklarını söyleyen Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, başta esnek ambalaj sektöründe kullanılan mürekkepler olmak üzere tüm ürün gruplarında Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin bu bölgede varlığını güçlendireceğini belirtti. 

Toyo Matbaa Mürekkepleri, ilk 5 ayda cirosunu yüzde 45 artırdı

İZMİR (DÜNYA)

Japonya’da 1896’da kurulan, dünyanın en büyük mürekkep üreticilerinden biri olan Toyo Ink Group’un global ağının bir parçası olarak Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde  (MOSB) faaliyet gösteren Toyo Matbaa Mürekkepleri, ‘toplam ambalaj çözümü’ olarak tanımladıkları ürünleri ile pazarın ve iş ortaklarının ihtiyaçlarının tamamına hizmet sunuyor. 

2021’de başarılı bir performans sergileyen firma, yılının ilk 5 ayında, 2020’nin aynı dönemine kıyasla iç piyasada miktar olarak yüzde 9, ciro olarak da yüzde 45’lik bir büyüme oranı yakaladı.

Pandemi etkisiyle oluşan genel ve hammadde tedarikindeki panik havasının yerini farklı endişelere bıraktığını söyleyen Toyo Matbaa Mürekkepler A.Ş. CEO’su Yakup Benli, “Uluslararası konteyner sorunu, artan navlun ve hammadde fiyatları gibi faktörler gündeme geldi. İçinde bulunduğumuz şartlar her firmada olduğu gibi bizim de Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımızda bir miktar bu baskıyı hissetmemize sebep oldu. Pandemi sürecinde Ar-Ge’ye ciromuzun yaklaşık yüzde 2’si kadar pay ayırdık ve tüm süreç boyunca bu oranın altında kalmamaya özen gösterdik. 2021 yılında da bu oranı koruyoruz” diye konuştu. 

2021’de ihracatta yüzde 26’lık artış 

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ