NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

THY, İstanbul-Porto seferlerini artırıyor

Türk Hava Yolları (THY) Porto Ofisi ile Porto ve Kuzey Portekiz Turizm Ofisi ortaklığıyla Beşiktaş’ta düzenlenen etkinlikte, Porto ile İstanbul …

THY, İstanbul-Porto seferlerini artırıyor

Türk Hava Yolları (THY) Porto Ofisi ile Porto ve Kuzey Portekiz Turizm Ofisi ortaklığıyla Beşiktaş’ta düzenlenen etkinlikte, Porto ile İstanbul arasında haftada 5 olan sefer sayısının ve turist akışının artırılması için olası işbirlikleri ele alındı.

Türkiye’den ve Portekiz’den birçok otel, turizm firması ve turizm sektörü çalışanının katıldığı programda konuşan THY Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sönmez, Porto’nun Portekiz’de Lizbon’dan sonra en çok uçuş yapılan ikinci ve popüler bir şehir olduğunu söyledi.

Pandemi öncesinde Porto’ya haftada 10 uçuş yapıldığını belirten Sönmez, “2019 sonu itibarıyla 285 bin yolcu taşımıştık. Bunun 90 bini Porto’dan gerçekleşmişti. Önümüzdeki yıl pandemi öncesi rakamlara yaklaşmayı hedefliyoruz. Porto’da öngörümüz gelecek yaz haftada 7 uçuşa kadar çıkmayı hedefliyoruz. Bu organizasyondaki talebe göre inşallah uçuşları, haftada 10’a kadar çıkarmayı istiyoruz. Portekiz hem gidiş hem de dönüş için ilgi gören noktalardan biri. Karşılıklı turist akışı var. Avrupa’nın kültürel ve sportif popüler noktalarından birisi. Tatil noktası açısından birçok alternatifi barındırıyor. Türkiye çıkışlı yolcularımız için de sevilen noktalardan.” şeklinde konuştu.

“Kültürel ve tarihi açıdan harika yerler var”

Porto ve Kuzey Portekiz Turizm Ofisi Ürün Müdürü Juana Pissarra ise “Porto ve Kuzey Portekiz’de kültürel ve tarihi açıdan harika yerleriyle kesinlikle kendi evinizde hissedeceksiniz. UNESCO mirası listesinde yerlerimiz de var. Braga’da Bom Jesus do Monte bunlardan birisi. Guimaraes de güzel noktalardan birisi. Porto ailelerin de eğlenebileceği bir yer. Çok fazla kültürel ve gastronomi etkinliği var. Koronavirüs salgınına karşı Portekiz en iyi önlemleri alan ülkelerden biri. Aşılanma oranlarında Avrupa’da ve dünyada en yüksek rakamlara sahip ülkelerden. Porto gece gündüz rahat ve güvenle gezebileceğiniz bir yer.” diye konuştu.

THY Porto Ofisi Müdürü Ahmet Şahiner de pandemi döneminde kapanan uçuşların tekrar başlamasıyla Porto’ya büyük bir ilgi olduğunu aktararak, “Önümüzdeki yaz uçuşlarımızın eski rakamlara çıkmasını bekliyoruz. Hem Portekiz’den getirdiğimiz acente ve otelleri buradaki acente ve otellerle tanıştırmış olduk. Bunun yolcu rakamlarına da yansıyacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ