NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Teknoloji Şirketleri 2021 senesi için Türkiye Planlarını Açıkladı!

Teknoloji Şirketleri 2021 senesi için Türkiye Planlarını Açıkladı!

Türkiye sahip olduğu genç nüfus sayesinde teknolojinin dev şirketleri için son derece büyük potansiyel barındırmaktadır. Bu anlamda sizler için teknoloji devlerinin 2021 senesi için ajandasını aktaracağız.

Ülkemizde her sene ortalama olarak 10-11 milyon civarında cep telefonu satışı gerçekleşmektedir. Mobil abone sayısı 82 milyonu aşan miktarda olan ülkemizde bu sayının 2021 itibari ile 84 milyona ulaşması beklenmektedir. Bu anlamda Türkiye’nin genç nüfusa sahip olması teknoloji devleri için çok büyük bir potansiyel barındırdığını ifade etmektedir. Samsung, Huawei, oppo, Casper ve Xiamo’nin de aralarında yer aldığı çok sayıda şirket yeni model cep telefonlarını ve cihazlarını Türkiye pazarına sunmayı hedefliyor. Türk pazarına güvenen ve yatırım hedefi olan şirketlerin 2021 Türkiye ajandası için yazımızı okuyabilirsiniz.

Samsung’dan açıklamalar!
Samsung yetkilileri yaptıkları açıklamalarda büyüme hedeflerine devam edeceklerini söyledi. Samsung Electronics Türkiye Direktörü Sedef Özgür Türkiye’nin Asya, Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarını çok yakından ilgilendiren önemli bir konumu olduğunu ifade etti. Buna göre de Samsung’un bakış açısının Türkiye’nin bölgede merkez konumda olduğunu söyledi. Sahip olunan genç nüfus ve teknolojiye hızla adaptasyon gösterme refleksi, Türkiye’yi pazarda önemli konumlardan biri haline getiriyor. Samsung’un da Türkiye potansiyeline inanması ve yatırımlarını devam ettirmesi bu sayede oluyor. Akıllı telefonlarınız gündelik hayatta vazgeçilmez rolü olması da bu konuda büyük etkenlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Samsung yetkili yaptığı açıklamada 2021 senesinde de ürün yelpazesini genişleterek Türkiye’de gelişimlerine devam edeceklerini ifade etti.

Huawei Türkiye Direktörü Seth Wang ise 2020 senesinin kimsenin beklemediği bir şekilde geçtiğini ve bunun da insan hayatını değiştirme üzerinde çok büyük etkisi olduğunu ifade etti. 2020 senesinde teknoloji dünyasında var olan değişimlerin net bir şekilde görüldüğünü ifade eden Wang, Dijitalleşme konusunda vites yükselterek hızlanıldığını ve evden çalışma deneyimleri ile birlikte insanların farklı bir paradigma içine girdiğini söyledi. Bu değişim tablet, diz üst bilgisayar satışlarının Türkiye genelinde artmasına neden oldu. 2020 senesinde Huawei markasının da piyasa talepleri doğrultusunda farklı kategorilerde yer alan ürünleri tüketiciler ile buluşturduklarını ifade eden Wang Matebook serisi ile alakalı açıklamalar yaptı. Bu ürünün her kullanıcıya hitap ettiğini ve evde çalışmanın olmazsa olmazsı olarak beğenildiğini ifade etti.

Xiaomi Türkiye Direktörü İrfan Öztürk ise 2021 senesinde dünyayı ve Türkiye’yi çok farklı yeniliklerin beklediğini ifade ederek sözlerine başladı. Bu yeniliklerin başında ise 5G özelliğine sahip olan cep telefonlarının kullanıcıları ile buluşturulması söz konusu. 2021 senesinde 5G özelliğine sahip olan çok daha sayıda ürünü piyasaya sürmeyi hedef edinen marka, yeni senenin amiral gemisi olan Redmi Serisinin yeni modellerinin de Türkiye’de satışa sunulması gerçekleşecek. Aynı zamanda salgın sürecinin hafiflemesi ile birlikte mağaza ziyaretlerinin artması, müşteri sayısında meydana gelen artışın da görülmesine neden olabilir.

Oppo’dan dev adım!
Oppo Türkiye Direktörü Zhou, Oppo’nun Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldığını açıkladı. 40’dan fazla ülkede başarılı geçmişe sahip olan Oppo, Türkiye’deki büyüme ile alakalı paralel bir yatırım kararı aldıklarını ilk ağızda ifade etti. Zhou yaptığı açıklamada Oppo’nun bir süredir Türkiye’de yatırım yapmayı düşündüğünü ve yatırım kararlarını bu sene ile harekete geçireceklerini ifade etti.

Casper markası da 2021 senesi için büyük hedefler beşinde. 2020 senesi ile birlikte teknoloji dünyasında yaşanan büyük gelişim Casper ürünleri konusunda da farklı yöntemlerin izlenmesine neden olmaktadır. Online eğitim, evden çalışma gibi süreçlerde tablet ve bilgisayar satışlarının artması insanların satın alma konusunda da davranış değişimlerinin olmasına neden oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ