NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!

Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesi

Siemens Türkiye ile Sepiciler Deri arasında Enerji Performans Sözleşmesi imzalandı. Bu kapsamda hayata geçirilecek enerji verimliliği projesiyle Sepiciler’in elektrikten yüzde 17,2, doğalgazdan ise yüzde 27,3 tasarruf etmesi öngörülüyor.

Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesi

Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik enerji verimliliği projeleri geliştirmeye devam eden Siemens Türkiye, son olarak Sepiciler Deri’nin Enerji Verimliliği Projesi için anlaşmaya vardı.

Bu kapsamda devreye alınacak projeyle Sepiciler Deri’nin elektrikten yüzde 17,2, doğalgazdan yüzde 27,3 tasarruf etmesi öngörülüyor. Ayrıca ısı geri kazanım sistemleriyle atık ısıların yeniden değerlendirilmesi mümkün olacak.

Projenin devamında enerji kaybının önüne geçilmesi için enerji izleme sistemi kurulacak. Siemens Türkiye’nin bu proje için sunduğu Enerji Performans Sözleşmesi ile hedeflenen tasarruf miktarı garanti altına alınacak.

Siemens Türkiye Bölgesel Çözümler ve Servisler Direktörü Tolga Afşin, “25 yıllık enerji servis (ESCO) şirketi kimliğimizle Türkiye’de üretim yapan farklı sektörlerden müşterilerimize, ihtiyaç ve beklentilere uygun çözümler üretiyoruz. Sepiciler Deri ile başlattığımız enerji verimliliğini esas alan bu projenin sürdürülebilirlik faaliyetleri açısından da önemi büyük. Firmaların sürdürülebilir hedeflerine ulaşmasında, finanstan enerjiye tüm kaynakların verimliliği ve dijital dönüşüm önemli rol oynuyor. Sepiciler Deri’ye hem enerji tasarrufu alanında hem de projeyi hayata geçirme noktasında Siemens Finansal Kiralama aracılığı ile sağladığımız finansman desteği ile önemli bir başarıya imza atacağımıza inanıyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ