NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Selva Gıda’nın halka arzı tamamlandı

İttifak Holding iştiraki Selva Gıda’nın halka arzı tamamlandı. Sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle halka arz gerçekleştirilirken, payların yarısından fazlasını Polonyalı ve Maltalı iki fon aldı.

Selva Gıda’nın halka arzı tamamlandı

İSTANBUL (DÜNYA) – İttifak Holding iştiraki Selva Gıda’nın halka arzı tamamlandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile halka arz gerçekleştirildi.

Açıklamaya göre halka arzda birim pay fiyatı 3,06 lira olarak açıklandı ve 13.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı yoluyla, 13.000.000 TL nominal değerli paylar ortak satış yoluyla olmak üzere toplam 26.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirildi.

KAP açıklamasına göre yurtiçi bireysel yatırımcıya planlanan tahsisat oranı yüzde 30 iken yüzde 46 seviyesinde talep geldi. Dağıtım ise yüzde 30 oranında oldu. Yurtiçi kurumsal yatırımcılara ise planlanan tahsisat yüzde 28 iken talep yüzde 24’te kaldı. Ve halka arz dağıtım oranı yüzde 17 olarak gerçekleşti. Yurtdışı kurumsal yatırımcılara yüzde 40 olarak planlanan tahsisata rağmen talep yüzde 29 olarak gerçekleşti.

Halka arzda yurtdışı kurumsal yatırımcılara payların yüzde 51’i dağıtıldı. İki yabancı kurum ise halka arzda yüzde 5’in üzerinde pay aldı. Yine KAP’a yapılan açıklamaya göre Polonyalı Intercapital Markets AD halka arz edilen payların yüzde 29,6’sını, Maltalı XNT ise halka arz edilen payların yüzde 21,8’ini aldı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ