NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

SCHOTT’tan Türkiye’ye 100 milyon TL’lik yeni yatırım

Türkiye’den 20 ülkeye cam ürünleri ihraç eden SCHOTT, 100 milyon TL yatırımla hayata geçireceği yeni fabrikasının temellerini attı. Bolu’da 20 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek yeni üretim tesisinde fırın, ocak, davlumbaz ve buzdolabı ön kapak camları ağırlıklı olmak üzere katma değeri yüksek cam üretimi gerçekleştirilecek.

SCHOTT’tan Türkiye’ye 100 milyon TL’lik yeni yatırım

Nitelikli cam konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden SCHOTT, 1989 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Bolu ve Çerkezköy’de bulunan fabrikalarıyla Türkiye’de beyaz eşya sektörüne yönelik düz cam üretimi gerçekleştiren şirket, bugün 4 kıtada toplam 20 ülkeye Türkiye’den ürün ihraç ediyor. SCHOTT, Bolu’da 100 milyon TL yatırımla kuracağı yeni üretim tesisini Ocak 2022’de hizmete almayı planlıyor.

Bolu’da 20 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek olan yeni üretim tesisinde fırın, ocak, davlumbaz ve buzdolabı ön kapak camları ağırlıklı olmak üzere katma değeri yüksek cam üretimi gerçekleştirecek. Yeni istihdam imkanları yaratacak olan tesisle Bolu’da çalışan sayısını yaklaşık iki katına çıkaracak olan SCHOTT, yurt dışına ihracatı yapılacak ürünlerle de ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

2020’de 60 milyon euro ciro gerçekleştirdi

Yeni yatırıma ilişkin açıklama yapan SCHOTT Orim Genel Müdürü Hakan Gerdan, 1884’te kurulan SCHOTT’un bugün 34 ülkede 40 fabrikası ve 16 bin 500 çalışanıyla faaliyet gösteren global bir şirket olduğunu söyledi.

Şirketin 1989’dan bu yana Türkiye’de faaliyet gösterdiğini belirten Gerdan, “SCHOTT olarak Türkiye’ye, Türkiye’deki çalışanlarına çok güveniyor, buraya duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı düzenli sürdürüyoruz. SCHOTT Türkiye, her yıl bölgesinde açıklanan vergi sıralamasında ilk 10’da yer alıyor. Geçen yıl 60 milyon euro seviyesinde ciro gerçekleştirdik. Bu yıl ciromuzu daha da artıracağız.” Şeklinde konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ