NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Sarp Intermodal’den 41 milyon liralık konteyner yatırımı

Sarp Intermodal, 41 milyon liralık yatırımla 500 adet 45’lik konteyner siparişi verdi. Şirketin CEO’su Onur Talay, “Yeni yatırımla birlikte özmal 45’lik konteyner sayımız bin 550’ye çıkacak. Ülkemizin uluslararası ticaretine katkı sağlayabilmek ve intermodal taşımacılığı geliştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Sarp Intermodal’den 41 milyon liralık konteyner yatırımı

Sarp Intermodal, 41 milyon liralık yeni ekipman yatırımı gerçekleştirdi. Şirket, yeni siparişle birlikte 45’lik konteyner sayısını 1550’ye çıkaracak.

Pandemi sürecinde karantina önlemleri ve insana bağlılığın az olması nedeniyle intermodal taşımacılığa ilginin arttığını söyleyen Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay, salgın tedbirleri kapsamında geçen yıl sınır kapılarında oluşan uzun TIR kuyrukları ve sürücülere karantina uygulamaları nedeniyle kara yolunun hız avantajını kaybettiğini aktardı. Deniz yolunda da konteyner krizi nedeniyle navlunların 2-3 katına çıktığını anımsatan Talay, intermodal taşımacılığın güvenlik ve maliyet avantajlarının yanı sıra bu dönemde teslimat süresiyle de öne çıktığını belirtti.

“Büyüme hızımızı iki katına çıkardık”

Artan talebe cevap verebilmek ve pazar paylarını daha da artırabilmek için bu yatırım kararını aldıklarını anlatan Talay, “500 adet 45’lik konteyner siparişimiz yıl bitmeden teslim edilecek. Böylece özmal konteyner sayımız 1550’ye çıkarken, iş ortaklarımızın ekipmanlarıyla birlikte de 4 binin üzerinde konteynere direkt ulaşma imkânımız olacak. 2022 yılı sonu için belirlediğimiz 2500 konteyner hedefimize artık daha yakınız. Kurulduğumuz 2014’ten bu yana hızlı ama gerçekçi büyüdük. İntermodal taşımacılığa ilgi her geçen yıl hızla artıyordu, pandemi bu süreci hızlandırdı. Geçen yıl 2019’a göre büyüme hızımızı iki katına çıkardık. Araç ve ekipman filomuzu ciddi yatırımlarla büyüttük. Çalışan sayımızı da yüzde 25 artırdık.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ