NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Sancak, piyasaya sürdüğü Comfort serisi ürünlerde tasarruf sağlıyor

Sancak Endüstriyel Nazmi Coşkun, ısıtma soğut sistemleri alanında geliştirdikleri Comfort serisi ürünlerin tortu, pislik ayırıcı, hava ayırıcı, denge kabı, kombine denge kabı gibi alanlarda işletmelere önemli avantajlar sağladığını kaydetti.

Sancak, piyasaya sürdüğü Comfort serisi ürünlerde tasarruf sağlıyor

Kompansatör, esnek bağlantı, seperatör, vana, çekvalf, seviye gösterge ve plakalı eşanjör gruplarında üretimler yapan Sancak Endüstriyel A.Ş, Ar-Ge çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. Sancak Endüstriyel A.Ş Genel Müdürü Nazmi Coşkun, ısıtma soğut sistemleri alanında geliştirdikleri Comfort serisi ürünlerin tortu, pislik ayırıcı, hava ayırıcı, denge kabı, kombine denge kabı gibi alanlarda işletmelere önemli avantajlar sağladığını kaydetti. Piyasadan gelen taleplere göre üretim süreçlerini çeşitlendireceklerini söyleyen Coşkun, ürünün sekiz aydan beri piyasada olduğunu ve bu döneme kadar seperatör grubundan elde edilen cironun yüzde 50’lik kısmının Comfort serisinden geldiğini bildirdi.

KALİTE VE FİYAT NOKTASINDA DA AVANTAJ SAĞLIYOR

Geliştirdikleri ürünün benzerinin Türkiye’de üretilmediğine dikkat çeken Coşkun, “Kalite ve fiyat noktasında da müşterilerimize önemli avantajlar sunuyoruz. Geçmişte yurt dışından 20 bin Euro’ya kadar ithal edilen bu ürünü müşterilerimize mevcut piyasa fiyatları üzerinde yüzde 20 ila 30 arasında tasarruf avantajı sağlayarak sunuyoruz. Ürünümüzün sadece hammaddesi yurt dışından ithal edildi” dedi. Comfort serisinin iki ana parçadan oluştuğunun altını çizen Coşkun, “Yeni geliştirdiğimiz ürünlerde kaynak problemi olmadığı için işlem esnasında sızdırma ya da kaçak olması gibi bir durum söz konusu değil” açıklamasında bulundu. Dünyada sektörünün önde gelen bir firmasıyla ürünü iki koldan üreterek reel sektördeki oyuncularla buluşturacaklarını kaydeden Coşkun, “Stratejik işbirlikleri doğrultusunda kazan-kazan prensibine bağlı kalarak hareket ediyoruz. Yapmış olduğumuz üretimlerin daha fazla pazarda yer bulması bizim için oldukça önemli” diye konuştu.

KELEBEK VANALARIN ÜRETİMİNİ DE YAPIYOR

Dört ana kategoride bin 300 kalem ürüne CE belgesi aldıklarını belirten Coşkun, yeni ürün geliştirmelerinin de sürdüğünü ifade etti. 4 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 10 bin metrekarelik alanda faaliyet gösterdiklerini dile getiren Coşkun, 6 metre çapına kadar farklı ebatlarda çeşitli kompansatörler ürettiklerini ve bu alanda Türkiye’nin önde gelen üreticileri arasında yer aldıklarını öne sürdü. Diğer taraftan Ar-Ge çalışmalarının büyümedeki temel parametreler arasında yer aldığının altını çizen Coşkun, “Belirlediğimizi büyüme hedeflerine paralele olarak Ar-Ge yatırımlarımızı da artırıyoruz. Piyasadaki rakiplerimize karşı rekabette avantaj sağlamak için Ar-Ge çalışmaları son derece önemli. Biz de bu bilinçle hareket ederek gerek Ür-Ge gerekse Ar-Ge alanındaki faaliyetlerimizi her geçen gün geliştiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kelebek vanaların üretimini kendi bünyesinde yapıyor

Vana alanında da yatırımlar yaptıklarını anlatan Nazmi Coşkun, “Özellikle kelebek vanaların üretimini kendi bünyemizde yapıyoruz. Buna ilave küresel vanalar, gaz vanaları, sürgülü vanalar gibi diğer döküm ürünlerinin de imalatı firmamızın bünyesinde gerçekleşiyor” dedi. Diğer yandan savunma sanayisi projelerinde de yer aldıklarını kaydeden Coşkun, endüstriyel tesisat konusunda sanayinin hemen hemen her alanına hizmet verdiklerini kaydetti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ