NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Mermer ihracatçısı konteyner sorununu çözdü!

Küresel ticarette yaşanan konteyner sorunu ihracatçıları yeni çözümler aramaya itti. Denizlili mermer ihracatçısı DN Mermer, 400 konteynerle gitmesi gereken 11 ton işlenmiş mermeri, ahşap kasa içinde dökme yük olarak ABD’ye gönderdi.

Mermer ihracatçısı konteyner sorununu çözdü!

Dünya genelinde salgın sonrası ortaya çıkan boş konteyner bulma sıkıntısına çare arayan mermer ihracatçıları, yüklerini konteyner yerine ahşap kasaların içinde göndermeye başladı.

Salgın nedeniyle küresel ticarette yaşanan arz-talep dengesindeki değişiklik konteyner fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Konteynerlerin Çin’deki limanlarda toplanması sonucu sıkıntı yaşayan Türk ihracatçıları, siparişlerine zamanında yanıt vermek ve maliyet artışlarına çözüm bulmak için çeşitli çözüm arayışlarına yöneldi.

Doğal taş sektöründe en önemli pazarlardan olan ABD’ye ihracat yapan Denizli’deki DN Mermer firması da nakliyede yaşadığı soruna ahşap kasa tasarımıyla çare buldu.

Normalde 400 konteynerle gitmesi gereken 11 ton işlenmiş mermer, palet benzeri tasarımla ahşap kasa içinde, kargo gemisiyle dökme yük olarak ABD’ye gönderildi.

“Sektörde çığır açacak bir uygulama”

DN Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yener, ahşap kasa içinde ABD pazarına ilk kez ihracat yapıldığını savundu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ