NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Mega Metal’de Yeni Yatırım Kararı!

Mega Metal’de Yeni Yatırım Kararı!

İhracat Şampiyonu konumunda olan Mega Metal, yeni bir yatırım kararı aldı. Mega Metal gümüş bakır tel üretimi için yatırım yapmaya karar verdi.

Kayseri’de bulunan üretim tesisinde TSKB ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası işbirliği ile, kapasite artışı ve yeni ürün yatırımları hayata geçirilecek. Mega Metal Yönetim kurulu başkanı Turgut konu ile yaptığı açıklamada Sektörde oyun değiştirme güçleri olduğunu ifade etti. Bunun için oyunu değiştirdiklerini ve önemli bir yatırımı hayata geçirdiklerini söyledi. Gümüş bakır kaplı tel yatırımı sayesinde Avrupa’da ve ABD’de büyüme hedeflerimiz devam ediyor. İleri teknoloji, katma değer yaratan ürünler ile sürdürülebilir hizmet yöntemleri geliştirmekteyiz.

Mega Metal yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de lider konumda olan şirketler arasında yer almaktadır. Yüksek teknolojili bakır tel üretimi yapan firma 2019 senesinde %31 oranında büyüme gerçekleştirdi. 2020 senesinde sektörde meydana gelen küçülmeye rağmen, şirket %30 oranında büyüme ile cirosunu 2,1 Milyar TL’ye çıkarmayı başardı. 2020 senesinde Avrupa ülkeleri ve ABD’ye 153 milyon dolar değerinde yüksek elektrolitik bakır tel ihraç eden firma 2021 senesine damga vuracak yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor.

Mega Metal, yaptığı işbirlikleri ile bu üretime başlayacak. Aynı zamanda süper ince bakır tel üretiminde de kapasite artışı meydana gelecek. Cari açık için önemli bir katkıda bulunmasının yanında araştırmalar gümüşe olan talebin %11 oranında artacağını ifade ediyor.

Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Turgut, yeni yatırım kararı ile alakalı önemli bilgiler paylaşmaya devam etti. COVİD 19 pandemisni küresel olarak tüm endüstrilerde oyun kurallarını değiştirdiğinin altını çizdi. Buna uygun hareket eden firmaların kazandığını ifade eden Turgut, sürece en iyi adepte olan şirketlerden biri olduklarının altını çizdi. Pandemi sürecine karşın %30 oranında bir büyüme gösterdik. Dünyanın gelişimi için son derece önemli katkılarımız devam ediyor. Yenilebilir enerji dünyanın sürdürülebilir olması için son derece önemlidir. Aynı zamanda Türkiye’de yenilebilir enerji ilk defa en büyük pasta dilimine kavuştu.

5G Teknolojisi Gümüş Kablo Sektöründe artışa neden olacak!
İleri teknoloji üreten gelişmiş ülkeler, Gümüş kaplı bakır teli son derece yaygın bir şekilde tercih etmektedir. Ürünün son derece yüksek koruma sağlaması ve iletkenlik seviyesinin yüksek olması tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda yüksek gerilim için de önemli bir seçenektir. Uluslar arası anlamda yapılan tahminlere göre tüketici 5g teknolojisinin yaygınlaşması ile gümüş kablo sektöründeki kullanımı yüzde 7 oranında artış gösterecek. Aynı zamanda gümüşün otomotiv sektöründe de kullanımı yükselişe geçmesi bekleniyor.

Mega Metal 2004 senesinde sektöre girdi ve yaptıkları yatırımlar ile ön plana çıkmayı başardı. Oksijensiz ortamda üretilen ve 0,05 mm inceliğe kadar inen bakır tel üretimi sektörde faaliyet göstermekle birlikte global kablo üreticilerinin de dikkatini çekiyor.

Mega Metal şirketi hedef koymak hayatı anlamlı kılar mottosu ile yola çıkmıştır. Aynı zamanda sektörde büyük resmin parçası olmak değil büyük resmi çizen kişi olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle gündemi son derece yakından takip ederek buna uygun yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Sitemizden tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin son zamanlarda gösterdiği farklı sektörlerdeki farklı hizmetler sayesinde oldukça etkili bir pay sahibi olduğunu ifade edebiliriz. Yeni yatırımları takip etmek, firma ve şirket haberleri hakkında güncel okumalar yapmak için sitemizi takip etmeye devam edin. Güvenilir haber kaynaklarının zor bulunması sizlere sunduğumuz haberlerin içeriğini daha da önemli kılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ