NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Martaş Otomotiv, akü devi ile imzayı attı

Otomotiv yedek parça dağıtım markası Martaş Otomotiv, dünyanın en büyük akü üreticilerinden Exide ile resmi distribütörlük anlaşması imzaladı …

Martaş Otomotiv, akü devi ile imzayı attı

Otomotiv yedek parça dağıtım markası Martaş Otomotiv, dünyanın en büyük akü üreticilerinden Exide ile resmi distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Exide markalı akülerin Türkiye pazarındaki satış, pazarlama ve dağıtım operasyonlarını Martaş Otomotiv üstlenecek. Martaş Otomotiv, Exide’ın otomotiv ürün grubunda yer alan tüm ürünlerini satışa sunacak.

Martaş Otomotiv Akü İş Birimi Müdürü Ceyhan Kahrıman, “İlk etapta gelişmiş teknolojiye sahip konvansiyonel aküler, AGM-EFB Start-Stop aküleri ile geniş ürün yelpazesi bulunan ağır vasıta aküleri satışa sunacağız. Önümüzdeki dönemlerde ise marin ve motosiklet gibi farklı ürün gruplarında faaliyetlerimize başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Start-stop akülerin akü yenileme pazarındaki payının her geçen yıl arttığını belirten Kahrıman, “2025 yılı sonunda toplam akü pazarının yüzde 35’inden fazlasının start-stop araç akülerinden oluşması bekleniyor.” dedi. Kahrıman, Türkiye akü pazarında özellikle ağır vasıta grubu dahil olmak üzere önemli bir oyuncu olmayı hedeflediklerini belirtti.

Martaş Otomotiv Genel Müdürü Erdem Çarıkcı ise yaptığı değerlendirmede, “Exide gibi bir dünya devinin Türkiye distribütörü olmaktan dolayı ise oldukça mutluyuz. 40 yılı aşkın deneyimimiz ve çağın gerekliliklerine uyum sağlayan yapımızla, Türkiye’nin en etkin satış ve dağıtım ağına sahip markalarından birisiyiz. Buradaki gücümüzü Exide’ın uzmanlığıyla birleştirerek akü pazarına önemli bir hareket getirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ