NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Kaşmir’i alan Karaca, halı kategorisine girdi

Karaca Grubu, Kaşmir Halı markasını satın alarak ürün yelpazesini genişletti. Karaca Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, “Eve giren, değer katabileceğimiz ürünlerde olmayı hedefliyoruz. Halıyı da yurtiçinin yanı sıra yurtdışı büyümemizde önemli bir ürün olarak görüyoruz” dedi.

Kaşmir’i alan Karaca, halı kategorisine girdi

Volkan AKI

Hem marka hem de ürün yelpazesini geliştirerek, satış kanallarında ev ürünlerinin en güçlü oyuncularından biri haline gelen Karaca, son olarak Gaziantepli Topçuoğlu Ailesi’nin yarattığı Kaşmir markasını satın alarak halı kategorisine de girdi. Fatih Karaca bu marka yelpazesindeki stratejilerini ve halıdaki hedeflerini ilk kez anlattı:

Son 4-5 yılda girdiğiniz ürün kategorilerinin arttığını görüyoruz. Bu stratejinin arkasındaki düşünce nedir?

Sürekli ev kategorisinde neleri geliştirebileceğimize bakıyoruz. Bundan 4-5 yıl önce konuştuğumuzda, elektrikli mutfak gereçlerinde yoktuk. Şimdi kendi ürün grubumuz içinde, o kategori de bizim iddialı olduğumuz bir alan oldu. Bu da müşterinin mağazayı ziyaret etme, ürünleri görme, isteme sıklığını artıyor. Ev deyince, insanlar ev ile ilgili ürünleri toplu olarak bulabilecekleri yerlere gidiyorlar. Eskiden bizim sektörde porselenciler sadece porselen, çatal-bıçakçılar sadece çatal-bıçak, tencereciler de tencere satardı. Bunları tek bir marka altında birleştirip tüketiciye bir ‘ev’ konsepti içinde sunan tek marka olduğu için, Karaca rakiplerinden ayrıştı.

Halıya gelirsek, bu kategoriye girme kararı nasıl oluştu?

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ