NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

İşe alım markası Grafton, yeni yatırımla Türkiye pazarına girdi

Dünya genelinde, geçen yıl itibarıyla 20 binin üzerinde şirkete hizmet veren ve 2,5 milyar euro ciroya ulaşan işe alım şirketlerinden Gi Group, Grafton markası ile Türkiye’ye yeni yatırım kararı aldı.

İşe alım markası Grafton, yeni yatırımla Türkiye pazarına girdi

Her sene 30 binden fazla geçici ve sürekli personel istihdamı sağlayan Gi Group, Grafton markası ile Türkiye’ye yeni yatırım kararı aldı. şirket, Türkiye’de çözüm ortağı olarak firmaların beyaz yaka profillerinde ihtiyaç duyduğu yeni mezundan orta kademeye kadarki uzman ve yönetici seviyesindeki yetenekleri bulmalarında yardımcı olacak. 

İşe alım hizmeti, yetenek yönetimi ve insan kaynakları çözümleri sunan Gi Group’un şirketlerinden Grafton Recruitment, Avrupa’da 9 ülkede, 40 ofis ve 500’den fazla çalışanı ile güçlü bir networke bağlı olarak, her sene 30 binden fazla geçici ve sürekli personel istihdamı sağlıyor.

Geçmiş yıllarda 5 bin 500’den fazla adayı kalıcı rollere yerleştiren Grafton, çok uluslu büyük şirketlerden KOBİ’lere kadar geniş bir yelpazede hizmet vererek özellikle; insan kaynakları, satış ve pazarlama, mühendislik, üretim ve tedarik, inşaat, iş geliştirme gibi iş alanlarında yeni mezun, uzman ve orta düzey yönetici seviyesindeki profesyoneller ve bu pozisyonlarda yetenek ihtiyacı duyan firmalar için önemli bir açığı kapatmayı planlıyor.

Diğer büyükşehirlerde de ofis açmayı planlıyor

Türkiye’ye yapılan yeni yatırımlarını değerlendiren Gi Group Türkiye Ülke Müdürü David Riboni “COVID-19’un neden olduğu olumsuz etkiler sürmesine rağmen Gi Group Türkiye, 2021’in başında trendin tersine gitmeye ve Grafton markasını pazara sunmaya karar verdi. Grafton, profesyonel açık pozisyonlar için seçme ve yerleştirme pazarında global lider bir şirket olarak Türkiye pazarında da hizmet verecek. Gi Group markalarının Türkiye’deki değeri de bu anlamda zenginleşecek.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ