NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Hepsiburada’da yer alan 10 işletmenin 7’sinde satışlar yüzde 40 arttı

Deloitte’un Hepsiburada için hazırladığı “Pandemi Döneminde Türkiye’de E-ticaret Ekosistemi ve Hepsiburada Etki Analizi” araştırması açıklandı. Araştırmaya göre, son bir yılda platforma dahil olan her 3 işletmeden 1’i e-ticaretle Hepsiburada sayesinde tanıştı. Ayrıca pandemide işletme sayısının 2’ye katlandığı Hepsiburada platformunda 10 işletmeden 7’sinin satışları yüzde 40 arttı.

Hepsiburada’da yer alan 10 işletmenin 7’sinde satışlar yüzde 40 arttı

Pandemide değişen müşteri beklentileriyle ivme kazanan e-ticaret, hem tüketicilerin hem de işletmelerin hayatında önemli bir noktaya geldi.

Bu büyüme ivmesinin ilerleyen dönemde de devam etmesi beklenirken, Hepsiburada, danışmanlık şirketi Deloitte ile pandemide e-ticaret ekosistemini ve Hepsiburada hizmetlerini değerlendiren bir araştırma yürüttü.

“Pandemi Döneminde Türkiye’de E-ticaret Ekosistemi ve Hepsiburada Etki Analizi” araştırmasına göre, Türkiye’de e-ticaret pandemide kazandığı hızla 2020 yılının ilk altı ayında geçtiğimiz yıla göre yüzde 66 büyüdü ve 226 milyar TL’lik bir hacme ulaştı.

Türkiye’de pandemi döneminde tüketicilerin yüzde 84’ünün e-ticareti daha çok tercih ettiği gözlemlenirken, yüzde 45’i e-ticaret üzerinden eskiye kıyasla 1,5 kattan daha fazla alışveriş yapmaya başladıklarını ifade etti. İşletmelerin yüzde 82’si için e- ticaret siteleri baskın satış kanalına dönüşürken Hepsiburada üzerinden satış yapan işletmelerin yüzde 64’ü pandemi sonrası dönemde de e-ticaretin satışları içindeki payının artacağını öngörüyor.

Hepsiburada, en sık tercih edilen e-ticaret platformu

Araştırmaya göre, pandemide 30’dan fazla kategoride 50 milyondan fazla ürün seçeneği ile müşterilerine hizmet sağlayan Hepsiburada; ürün çeşitliliği, güvenilirliği, alışveriş deneyimini iyileştiren ve kolaylaştıran yenilikleriyle her 5 müşterisinden 4’ünün en sık tercih ettiği e-ticaret platformu konumunda bulundu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ