NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Elite Naturel, iç pazarda da büyümeyi hedefliyor

Üretiminin yüzde 92’sini 30 ülkeye ihraç eden Elite Naturel, talep üzerine iç pazarda da büyüme kararı aldı.

Elite Naturel, iç pazarda da büyümeyi hedefliyor

Mehmet Hanifi GÜLEL

İSTANBUL-Organik, konsantre ve katkı maddesi içermeyen meyve suyu üretimi yapan Elite Naturel, üretiminin yüzde 92’sini 30 ülkeye ihraç ediyor. Elite Naturel Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çağrı Eşmekaya, yeni dönemde iç pazarda da büyüme kararı aldıklarını söyledi.

Pandemi sürecinde sağlıklı ve doğal ürünlerin öneminin daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Eşmekaya, “Sektörde 46 yıldır faaliyet gösteriyoruz ve yüzde 100 yerli sermayeli bir firmayız. Mevsiminde yetişen meyve ve sebzeleri taze bir şekilde tüketicilere sunabilmek için ‘soğuk sıkım’ yöntemi kullanıyoruz. ABD, Avrupa Birliği, Kanada, Japonya, Çin, Brezilya ve Kore organik sertfikalarına sahip Türkiye’nin ilk ve tek firmasıyız. Ürünlerimizin diğerlerinden en büyük farkı ‘organik meyveden direkt sıkılmış’ olması. Konsantreden sulandırılarak elde edilmiyor. Talebin artması üzerine iç pazarda da büyümeye karar verdik.” dedi.

İhracat hedefi 37 milyon dolar

Bir ürünün organik olabilmesi için üretim aşamalarında kimyasal kullanılmaması ve tohumdan sofraya gelene kadar her aşamasının sertifikalanması gerektiğine vurgu yapan Eşmekaya, ürünlerinin her aşamasının organik sertifikalarla belgelendiğini aktardı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ