NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Elektrikte sabit fiyat isteyen VEP’e gelsin

Palmet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray, üretim maliyetlerinin enerji piyasalarındaki yükselişler yüzünden beklenmedik şekilde artmasını istemeyen işletmelere, vadeli elektrik piyasasından sabit fiyatlı elektrik kontratı almalarını önerdi.

Elektrikte sabit fiyat isteyen VEP’e gelsin

Mehmet KARA

Gebze, İzmit ve Erzurum’da doğalgaz dağıtımı yapan ve doğalgazdan elektrik üreten Palmet Grubu, yıllardır gündeminde bulunan Erzincan’daki zincir hidroelektrik santrali yatırım planlarını da güncel tutmaya devam ediyor. Palmet Enerji CEO’su Doğanay Samuray, enerji sektörünün gündemine ve şirketinin faaliyetlerine ilişkin sorularımızı cevapladı.

● Size enerji sektörünün gündemini sorsak?

Yaz sıcaklarına giriyoruz. Pandemiden sonra turizm sektörünün açılmasını hareketlenmesini bekliyoruz. Enerji tüketiminde de yüksek bir artış dönemine giriyoruz. Enerjideki en önemli konu bu. Pandemi sebebiyle geçen sene turizm ve diğer servis sektörleri çok kötü etkilenmişti. Şimdi yavaş yavaş açılıyoruz. Güneydeki ve Ege’deki tatil köyleri, oteller vs. devreye giriyor. üretim Türkiye’nin üretimi artıyor, ihracatımız artıyor. Üretim de enerji kullanıyor, turizm sektörü de. İşin kötüsü barajlar bu sene hidroelektrik potansiyeli olarak eksik. Dolayısıyla yüksek bir elektrik tüketim artışı fakat üretimde hidroelektrik potansiyelde düşüş bekliyoruz.

● Bunun fiyatlara yansıması nasıl olacak?

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ