NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Corendon, artan talep üzerine ek seferler düzenleyecek

Corendon Airlines, Avrupa genelinde aşılanmanın artmasıyla yükselen seyahat talepleri sonrası Avrupa’dan Türkiye başta olmak üzere birçok tatil destinasyonuna yönelik uçuş programına ilave yaptı.

Corendon, artan talep üzerine ek seferler düzenleyecek

Corendon Airlines, artan seyahat talepleri sonrası uçuş programına ilaveler yaptı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Düsseldorf Havalimanı’na konumlandırdıkları ilk uçak için etkinlik düzenleyen Corendon Airlines, bu hamleyle hem turistik hem de etnik uçuşlardaki ağını genişletecek.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yıllardır Türkiye’ye ve Almanya’nın tercih ettiği diğer tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenledikleri Düsseldorf Havalimanı’na uçak konumlandırmak için uzun bir süredir karşılıklı görüşmeleri sürdürdüklerini anlattı.

Her zaman yoğunluğundan dolayı slot sıkıntısı yaşanan Düsseldorf Havalimanı’ndaki etkinliklerini artırmak istediklerini kaydeden Karaer, şu açıklamalarda bulundu: “Bu amaç doğrultusunda kriz dönemini iyi değerlendirerek yoğun bir uçuş planı hazırladık. Birçok hava yolu kriz sebebiyle adım atma konusunda kararsızken biz bu boşluğu dolduracak bir hamle yaptık ve ilk uçağımızı buraya konumlandırdık. 2 Temmuz itibarıyla ikinci, 2022 yazı itibarıyla da üçüncü uçaklarımız bu önemli meydana konumlanıyor. Önümüzdeki 3 sene boyunca buradaki hacmimizi her sene yüzde 20 büyütmeyi ve base uçak sayımızı artırmayı hedefliyoruz.”

Karaer, yaz ayları itibarıyla Düsseldorf Havalimanı’ndan haftada toplam 60 kez olmak üzere Antalya, İzmir, Zonguldak, Adana, Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Gazipaşa, Samsun ve Bodrum’un yanı sıra çok sayıda destinasyona uçacaklarını bildirdi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ