NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Bu yılki hedefimiz derinlemesine büyüme

Yaşar Holding, 2021’i derinlemesine büyüme yılı olarak planladı. Son 5 yılda 1.5 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, “Şimdi bu yatırımların kullanım oranını artırma zamanı. Bu yıl ciroda yüzde 20 büyüme hedefimiz var” dedi.

Bu yılki hedefimiz derinlemesine büyüme

Ülkelerin köklü şirketleri, yılların getirdiği her türlü ulusal ve global ekonomik zorluklara karşı edindikleri tecrübelerle, yeni krizlere karşı en hazır olanlardır şüphesiz… Hızlı adaptasyon yapılarıyla, kısa süreli planlamalar yaparak, büyüme hedeflerini revize eder, maliyet kontrolleriyle de fiyat istikrarını sağlamaya çalışırlar. Türkiye’de bu özelliklere sahip şirketlerden biri de Yaşar Holding. Pandemiye rağmen yatırıma ara vermeyip, yeni ürünleri piyasaya süren, 2020’de yüzde 25 büyüme oranı ile 7.5 milyar TL’nin üzerinde brüt konsolide ciro elde eden Yaşar Topluluğu, bu yıl da derinlemesine büyüme hedefliyor. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı zamanda Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı olan İdil Yiğitbaşı, son 5 yılda reel değerle toplam 1.5 milyar TL’ye varan yatırımların bu yıl derinlemesine büyümede etkin olacağını söyledi. Yiğitbaşı ile bu yıl faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde büyüme planı yapan Holding’in hedeflerini ve özellikle Pınar Süt’ü konuştuk…

Yaşar Holding olarak özellikle gıda alanında öne çıkıyorsunuz. Pandemide bu alana olan talep artışı size nasıl yansıdı?

Yaşar Topluluğu olarak çok farklı sektörlerde olan bir şirketiz. Pandemiyle beraber hızlı bir planlama aşamasıyla, sürece çok hızlı adapte olduk. Pandemi döneminde hem boya grubu hem de gıda grubu şirketlerimiz satışlarını artırdı. Yaşar Topluluğu olarak 7.5 milyar TL brüt konsolide ciroya ulaştık, yüzde 25 büyüme gerçekleştirdik. 2020 yılında çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Yeni ürünler çıkardık, pazarlama faaliyetleri yoğun bir yıl geçirdik. Çalışanlarımızın da gayretiyle üretime ara vermeden 2020’yi kapattık.

Bu yılki büyüme planınız nasıl?

Bu yıl da yüzde 20’ye yakın bir büyüme hedefliyoruz. Son 5 yılda reel değerle toplam 1,5 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlarımız boya, gıda ve içecek iş kolumuz ağırlıklı olmak üzere, üretim, lojistik ve Ar-Ge alanlarında oldu. Bu yıl, yatırımlarımızın meyvesini alacağımız, derinlemesine büyüme hedeflediğimiz bir yıl olacak.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ