NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Barış Otocam, Mersin Mezitli’de 2’nci şubesini açtı

Barış Otocam, pandemi sürecinde de büyümeye yönelik adımlar atıyor. Mersin Mezitli’de 2’nci şubesini açan firma, bu yıl yüzde 20 büyüme hedefliyor.

Barış Otocam, Mersin Mezitli’de 2’nci şubesini açtı

Şirin ÇAVUŞ

MERSİN – Otomotiv sanayiine cam tedarik eden Barış Otocam, geniş bayi ve yetkili servis ağı ile faaliyetine devam ederken, Mersin’de ikinci şubesini açarak yeni yatırım hedeflerini hayata geçirdi.

Mersin’de 4 ortaklı bir aile şirketi olarak kurulan ve 1999 yılından beri faaliyetini sürdüren Barış Otocam, Mersin Mezitli’de 1 milyon liralık yeni yatırımıyla ikinci şubesini açtı. Mersin’de oto cam sektöründe yüzde 65’lik pay ile geniş bayi ve servis ağına sahip olan firma, pandemiye rağmen büyüme hedeflerini gerçekleştiriyor.

2020 yılında cirolarını yüzde 15 artırdıklarını ifade eden Barış Otocam Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Alkış, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda 25 bin çeşit ürün ile yer aldıklarını söyledi. Binek otomobil, ticari araç ve iş makinesi ana gruplarındaki yeni ürün yatırımlarıyla 2021 yılında ciro ve satışlarda bir önceki yıla oranla en az yüzde 20 büyüme hedeflediklerini belirtti.

Alkış, “Piyasaya uygun fiyatlı, kaliteli ürünler üretmek ve alanında aranan lider bir marka olmak temel hedefimiz. Sürekli yenilik çalışmalarımızla 5 bin çeşit yeni ürünü portföyümüze eklemeyi planlıyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ