NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Aydın’a 20 Milyon Euro Değerinde Cam İşletme Tesisi!

Aydın’a 20 Milyon Euro Değerinde Cam İşletme Tesisi!

Çağdaş Cam CEO’su Serdar Raşit Pirinç, İtalyan İlva Grubu ile Nazilli OSB’de cam işletme tesisi kuracaklarını açıkladı. Toplam yatırım değeri 20 milyon Euro olacak cam işletme tesisi etaplar halinde olacak. Pirinç yaptığı açıklamada ülkeye yabacı sermaye getirdikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Çağdaş Cam Türkiye Cam sektörünün en önemli şirketlerinden biridir. Avrupa’nın en büyük cam işleme şirketleri arasında yer alan İtalyan İlva Grubu ile ortak 20 milyon Euroluk yatırıma start verildi. Ocak, fırın ve davlumbazlar için kullanılan yüksek nitelikli cam üretimi yapılacak. Tesisin Ağustos aylarında üretime başlayacağı ifade edildi.

Çağdaş Cam CEO’su Pirinç konu ile alakalı yaptığı açıklamada pandemi sürecine rağmen önemli yatırımlar yaptıklarını dile getirdi. Aynı zamanda yatırımlarından biri olan İlva Grubu ile yaptıkları ortaklık olduğunu söyledi. İlva cağdaş Cam Sanayii ismi ile kurulan yeni şirket 2021 senesinin 3. Çeyreğinde üretime başlayacak. Cam sektöründe Türkiye’nin ilk yabancılar ile yaptığı ortaklık olmasını yanında Cağdaş Cam’ın da ne kadar güçlü bir yapısı olduğunu ortaya koymaktadır. Alt yapının ve cam işleme teknolojisinin ne kadar doğru olduğunu ve dünya standartlarına olduğunu göstermektedir.

Kurulan yeni şirketin genel müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Serdar Raşit Pirinç, devam eden çalışmanın 3 etapta tamamlanacağını planladıklarını belirtti. Toplamda hedef ise 20 Milyon Euroluk bir yatırım. İlk etap için hedef 2020 senesinde adım atılan tesislerin Ağustos aylarında tamamlanması ve ilk camı alma. Sonraki adımlar için yatırım planları ise devam ediyor.

İlva Grup, Cam Çağdaş gibi Cam işleme konusunda faaliyet göstermektedir. Avrupa’nın en başarılı cam işleme markalarından biri olma özelliğini taşıyor. Bu anlamda insan kaynağı, ekipman ve müşteri gibi konularda çok ciddi alt yapı bulunuyor. İki grubun da güçlü olduğu yönler dikkate alınarak son derece sağlam bir ortaklık meydana çıktı. Uzun süredir devam eden görüşmeler geçtiğimiz sene olumlu sonuç aldı. Bunun üzerine hızlı bir şekilde harekete geçildi. Ülkeye direkt olarak yabancı sermaye girişi oluyor. Yapılan araştırmalar sonrasında en doğru bölgenin Nazilli olduğuna karar verildi. Bu anlamda gerekli olan tüm şartlar sağlanmış durumdadır.

250 Kişiye iş imkanı sağlanacak!
Yapılan açıklamanın devamında Nazilli’de kurulacak olan işletmenin uluslar arası olduğu vurgulandı. Aynı zamanda ilk etap için 0 kişinin iş istihdamı, üçüncü etap ve sonu için ise 250 kişiye vara iş imkanı olacağını ifade edildi. Bunun zaman içinde artış göstermesi belirlenen hedefler arasında.

Tesis üretimi temel konusu ise fırın, ocak ve davlumbaz camları olacak. Serdar Raşit Pirinç konu ile alakalı verdiği bilgilerde bunların son derece yüksek kaliteli olduğunu ve sektörde çok fazla talep gören hassas ürünler olduğunu söyledi. Bu sayede hem yurt içinde hem de yurt dışında müşteri talepleri karşılanacak. Türk beyaz eşya sanayisine bu anlamda çok önemli bir değer katacağız. Bunun bir milat olacağına inanıyoruz sözlerini kullandı.

Türkiye’de cam sektöründe son zamanlarda yaptığı ortaklıklar dikkat çekmektedir. Bu sektörde bir çok iş adamı yaptığı yatırımlar ile ülkemizi belirli seviyelere çıkarmış durumdadır. Aydın’da yapılan bu yatırım yeni yatırımlar için çok iyi bir örnek olacak gibi duruyor. İlva Grup ve Çağdaş Cam ortaklığı hakkında yeni bilgiler almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Yeni ve güncel şirket haberlerini sizlere aktararak bu konularda güncel aktarımlarımız devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ