NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

2022 Cenevre Otomobil Fuarı, COVID-19 nedeniyle iptal edildi

Fuarın organizatörleri tarafından yapılan açıklamada, “COVID-19 salgınının sektör genelinde oluşturduğu sorunların” gelecek yıl şubatta yapılması …

2022 Cenevre Otomobil Fuarı, COVID-19 nedeniyle iptal edildi

Fuarın organizatörleri tarafından yapılan açıklamada, “COVID-19 salgınının sektör genelinde oluşturduğu sorunların” gelecek yıl şubatta yapılması planlanan fuarın iptal edilmesini zorunlu hale getirdiği belirtildi.

Cenevre Otomobil Fuarı Başkanı Maurice Turrettini, 2021 Cenevre Otomobil Fuarı’nı gerçekleştirmek için büyük çaba harcamalarına rağmen gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Aldıkları kararı iptalden çok erteleme olarak gördüklerini vurgulayan Turrettini, 2023’te güçlü bir şekilde döneceklerine emin olduklarını belirtti.

Fuar, 2020 ve 2021’de iptal edilmişti

5-15 Mart 2020’de yapılması planlanan 90’ıncı Cenevre Otomobil Fuarı, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti. Salgının devam etmesi nedeniyle fuarın 2021’de de iptal edildiği açıklanmıştı.

Cenevre’deki Palexpo Sergi Merkezi’nde düzenlenen ve her yıl 1000’e yakın otomobilin sergilendiği fuar, dünya genelinden yaklaşık 10 bin gazeteciye ev sahipliği yapıyordu. Fuara son yıllarda ortalama 600-700 bin arası ziyaretçi katılıyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ