NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

55 ülkeden 13 bakan, ulaşım ve haberleşmede yeni yol haritalarını belirledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen “12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası”nda, ulaşımda ve haberleşmede …

55 ülkeden 13 bakan, ulaşım ve haberleşmede yeni yol haritalarını belirledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen “12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası”nda, ulaşımda ve haberleşmede fırsatlar ele alındı, yeni yol haritası belirlendi. 3 gün süren şuraya, 55 ülkeden 13 bakan katıldı, 105 firma ve 20 bin kişi de ilgi gösterdi. Ana oturumda 46, sektör toplantılarında 15, Transporttech Salonu’nda 12 konuşmacı kendi faaliyet alanlarındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Geleceğin ulaşım ve haberleşme sistemlerinin masaya yatırıldığı panellerde, kullanılacak teknolojilerin ‘hem çevreci hem de yerli ve milli olması gerektiği’ ifade edildi.

5 sektör için 474 hedef belirlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Adil Karaismailoğlu, 5 sektör için 474 hedefin belirlendiğini bildirdi. Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı kabul ettiğini anımsatan Karaismailoğlu, çevreci ve yerli yatırımların gelecekte öne çıkacağına işaret etti.

Karaismailoğlu, “Yeşil liman sertifikası gündemimizde yer alıyor. Havacılıkta da sıfır karbona ulaşmayı hedefliyoruz. Kara yollarında da karbon salınımını azaltmak da önceliklerimiz arasında.” açıklamasında bulundu.

Projelerdeki yerlilik oranını artırmak için çalışmalar yaptıklarını da aktaran Karaismailoğlu, koronavirüs salgını sonrasında dünya ölçeğinde ulaşım stratejilerinin ve küresel tedarik zincirinin yeni standartlarını şurada enine boyuna ele aldıklarını, ulaşım koridorlarının ülkelere etkilerini de tüm yönleriyle tartıştıklarını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ