NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Putin, Esad’la Moskova’da bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Moskova’da görüştü. Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin Esad’ı …

Putin, Esad’la Moskova’da bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Moskova’da görüştü.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin Esad’ı seçimleri kazanmasından dolayı kutladı.

Putin görüşmede, “Teröristlere ciddi zararlar verildi ve sizin önderliğinizdeki Suriye hükümeti toprakların yüzde 90’ını kontrol altına aldı.” dedi.

Esad, Putin’e Suriye’ye yaptığı insani yardım ve terörün yayılmasını önlemek için verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Esad, Rusya ve Suriye ordularının Suriye’deki işgal altındaki toprakları yeniden özgürlüğüne kavuşturmayı başardığını söylerken bazı ülkelerin Suriye’ye yönelik yaptırımlarının “insanlık dışı” ve “gayrimeşru” olduğunu ifade etti.

Kremlin’in sitesinde yer alan bilgilere göre ise, Putin görüşmede Esad’a Suriye’nin temel probleminin yabancı birliklerin Birleşmiş Milletler veya Suriye hükümetinin izni olmadan ülkede varlığını devam ettirmesi olduğunu söyledi.

Putin, uluslararası güçlerin mevcudiyetinin, Esad’ın tüm bölgenin meşru hükümet tarafından kontrol edilmesi halinde mümkün olabilecek bir hızda restorasyon patikasında ilerlemesini engellediğini söyledi.

Esad ve Putin Moskova’da en son 2015 yılında bir araya gelmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ