NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

İngiltere, Türkiye’den gelen onaylı aşılı yolculmarı ülkeye alacak

İngiltere, onayladığı COVID-19 aşılarını Türkiye’de yaptıranları 10 gün ev karantinasından muaf tuttu. Ulaştırma Bakanlığı’nın güncellediği …

İngiltere, Türkiye’den gelen onaylı aşılı yolculmarı ülkeye alacak

İngiltere, onayladığı COVID-19 aşılarını Türkiye’de yaptıranları 10 gün ev karantinasından muaf tuttu.

Ulaştırma Bakanlığı’nın güncellediği yeni seyahat listesine göre, Türkiye, Gana ve Hindistan dahil 37 ülke, İngiltere’ye seyahat için onaylanmış COVID-19 aşı belgesine sahip ülke ve bölgeler listesine eklendi.

tam aşılanmış sayılabilmek için İngiltere’ye gelmeden en az 14 gün önce Oxford/AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna ve Janssen aşılarından herhangi birinin çift dozunun yaptırılmış olması gerekiyor.

Uygulama 11 Ekim pazartesi günü İngiltere saatiyle 04.00’ten itibaren yürürlüğe girecek.

Kırmızı listedeki ülkelerin sayısı 7’ye düşürüldü

Bakanlık son güncellemeyle ayrıca, 10 gün otel karantinasının zorunlu tutulduğu ve 54 ülkenin bulunduğu kırmızı listeden 47 ülkeyi çıkararak, listeyi 7 ülkeyle sınırlı tuttu.

Panama, Kolombiya, Venezuela, Peru, Ekvador, Haiti ve Dominik Cumhuriyeti kırmızı listede kalmaya devam etti.

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor.

Seyahat listesinde 5 Ağustos’ta yapılan güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos itibarıyla 2 bin 285 sterline çıkarılmıştı.

İngiltere, COVID-19 önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye’yi 17 Eylül’de seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ