NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!

ABD’de 5 gazetecinin katiline müebbet hapis

Maryland’ın Annapolis kentinde, 2018’de Capital Gazette isimli yerel medyanın binasına girerek 5 kişiyi öldüren Ramos, çıkarıldığı mahkemede …

ABD’de 5 gazetecinin katiline müebbet hapis

Maryland’ın Annapolis kentinde, 2018’de Capital Gazette isimli yerel medyanın binasına girerek 5 kişiyi öldüren Ramos, çıkarıldığı mahkemede müebbet hapisle cezalandırıldı.

Mahkemede Ramos’un, kendisine verilen konuşma fırsatını değerlendirmeyip, sadece başını sallamakla yetindiği dikkatlerden kaçmadı.

Takıntıları felaketi hazırladı

Jarrod Ramos’un 2011’de bir taciz davasında suçunu kabul ettiği hakkında bir yazı yazan Capital Gazette’ye takıntılı hale geldiğine dikkat çekildi.

Ramos’un avukatının duruşma sırasında, müvekkilinin 3 ayrı zihinsel rahatsızlık yaşadığı ve bu sağlık sorunlarının onun gazeteye olan saplantısını beslediği yönündeki savunması sonucu değiştirmedi.

28 Haziran 2018’de ABD’nin başkenti Washington’a bir saat mesafede olan Annapolis kentinde faaliyet gösteren Capital Gazette binasındaki çalışanlara yönelik düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bilgisi Amerikan medyasında yer almıştı.

Yetkililer, olay yerindeki parmak izlerini silen saldırganın yüz tanıma tekniği ile 38 yaşındaki beyaz Amerikalı Jarrod Ramos olduğunu tespit ettiklerini bildirmişti.

Soruşturmayı yürüten polis şefi William Krampf, bunun ABD tarihinde medyayı hedef alan en ölümcül saldırılardan biri olarak kayıtlara geçtiği yönünde açıklamada bulunmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ