NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Yünsa, marka değerini yüzde 65,1 artırdı

Yünsa, Brand Finance’in ‘Türkiye’nin En Değerli ve En Güçlü Markaları 2021 Raporu’na göre, marka değerini yüzde 65,1 arttırdı. Böylece şirket, 17 milyon dolarlık marka değerine ulaştı.

Yünsa, marka değerini yüzde 65,1 artırdı

Yünsa, Brand Finance’in, ‘Türkiye’nin En Değerli ve En Güçlü Markaları 2021 Raporu’na göre, yüzde 65,1 artışla en fazla değer kazanan ikinci marka oldu.

Yünsa’dan yapılan açıklamaya göre, “En Değerli İlk 100” sıralamasında önceki yıla göre marka değerini yüzde 65,1 artıran şirket, yaklaşık 17 milyon dolarlık marka değerine ulaştı. “Brand Finance Turkey 100-2021” raporu sonuçlara göre Yünsa, Türkiye’deki “En Güçlü Markalar” sıralamasında 11 basamak yükselerek 89. sırada yer aldı.

Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, 2020’nin salgın nedeniyle markalar için iyi geçmediğini belirterek, en değerli 100 markanın toplam değerinin yüzde 12,7 azalarak 21,45 milyar dolara gerilediğini bildirdi. Sürmegöz, “Böyle bir dönemde yüzde 65,1 değer kazanarak Türkiye’nin en çok değer kazanan ikinci şirketi, ayrıca ilk 100’de yer alan iki tekstil markasından biri olmamız gurur verici.” ifadesini kullandı.

Üst segment yünlü kumaş üretiminde dünyada ilk 5’te yer aldıklarını, Avrupa’nın ise en büyüğü olduklarını aktaran Sürmegöz, salgın sürecine rağmen karlılığa odaklandıklarını, hızlı şekilde aksiyon alarak maliyet, stok ve finansman yönetimini yeniden kurguladıklarını bildirdi.

Kısa vadeli borçları uzun vadeye yayarak sermaye ve finansman yapısını güçlendirdiklerini vurgulayan Sürmegöz, çevik yönetim anlayışla bu süreçleri başarıyla atlattıklarını kaydetti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ