NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Yılda 900 tonun üzerinde çöp poşeti ihraç ediyor

Eagle Global Plastik, İngiltere’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar geniş bir coğrafyaya yılda 900 tonun üzerinde çöp poşeti ihraç ediyor.

Yılda 900 tonun üzerinde çöp poşeti ihraç ediyor

İstanbul’da faaliyet gösteren Eagle Global Plastik, İngiltere başta olmak üzere Kırgızistan, Burkina Faso, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas’a endüstriyel çöp poşeti ihraç ediyor. 2018 yılında kurulan ve çok kısa sürede global alıcılara ulaşan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Kartal, e-ihracat çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Endüstriyel çöp poşeti üretim kapasitelerini 150 tondan 300 tona çıkardıklarını ekleyen Dış Ticaret Yetkilisi Cem Aslan, “Çok fazla dijitalleşmemiş bir sektörün oyuncusu olarak yatırımlarımızı bu noktada yoğunlaştırdık. Üretimden dağıtıma ve hatta pazarlamaya kadar tüm süreçlerimizi globalleşen dünyaya göre yeniden senkronize ettik. Tüm bunların çıktısı olarak, sadece iç piyasaya ürün sağlayan yerel bir üretici olmak yerine birçok ülkeye ihracat yapan global bir sağlayıcı olduk. Halihazırda üretimimizin yüzde 75’ini ihraç ediyor, yalnızca yüzde 25’ini iç piyasaya sunuyoruz.” dedi.

“Tüm dünyadaki alıcıları tek bir platform üzerinden görüyoruz”

E-ihracat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Kartal, “B2B e-ihracat platformu TurkishExporter ile birçok global çapta şirket ile tanışma fırsatı yakaladık. Bu marka bilinirliğimize büyük katkı sağladı. TurkishExporter ile tanışmamızdan sonra ihracat yaptığımız ülke sayısı yüzde 50 arttı. Biz e-ihracat platformlarını dünyaya açılan penceremiz olarak görüyoruz. Tüm dünyadaki alıcıları ayağımıza getiriyor ve ne istediğini bilen ithalatçıları bulma fırsatı sunuyor.” ifadelerini kullandı.

“Üretimimizi 1000 tona çıkarmak istiyoruz”

Endüstriyel çöp poşeti üretim kapasitelerini 1000 tona çıkarmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Dış Ticaret Yetkilisi Cem Aslan, “Üretimimizi e-ihracat çalışmalarımızdan aldığımız katkıya 1000 tona çıkararak hacmimizi artırmak istiyoruz. Dünyanın birçok noktasına ulaşarak ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı hedefliyoruz. Çevre dostu ürünler üreten, güvenilir, kaliteli ve hepsinin ötesinde insanı merkeze alan bir şirket olarak ülkemize katma değer oluşturmak istiyoruz. İstihdamdaki atılımımızla sektörde global çapta öne çıkmayı önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: DÜNYA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ