NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Vodafone yeni nesil telekom şirketine dönüşecek

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2020-21 mali yılında toplam 1,9 milyar TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Vodafone olarak, yeni nesil telekom şirketine dönüşmeyi hedefliyoruz” dedi.

Vodafone yeni nesil telekom şirketine dönüşecek

Vodafone Türkiye, Nisan 2020 – Mart 2021 arası dönemi kapsayan mali yıl sonuçlarını açıkladı. 31 Mart 2021 sonu itibarıyla son bir yılda 1,9 milyar TL yatırım yapan Vodafone’un Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 2006 yılından bu yana toplam yatırımları 26 milyar TL’ye ulaştı.

Vodafone Türkiye, 2020-21 mali yılı servis gelirlerini, geçen yıla göre yüzde 15,4 artırarak 14,1 milyar TL’ye çıkardı. Şirketin Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FAVÖK) yüzde 16,2 artış ile yaklaşık 4,6 milyar TL’yi aştı.

“Yeni nesil telekom şirketine dönüşmeyi hedefliyoruz”

2020-21 mali yılı sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone olarak, Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından biriyiz ve Türkiye’de uzun vadeli bir yatırımcı olarak bulunuyoruz. 2020-21 mali yılında toplam 1,9 milyar TL yatırım yaparak Türkiye ekonomisine ve dijitalleşmeye katkıda bulunduk. Son 15 yılda yaptığımız toplam yatırım miktarı ise yaklaşık 26 milyar TL’ye ulaştı.

2025 yılına kadar Türkiye’nin en hızlı büyüyen dijital servisler şirketi olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için 2 yol izleyeceğiz. Birincisi kendimizi dönüştürmek, ikincisi toplumu dönüştürmek. Vodafone olarak, yeni nesil telekom şirketine dönüşmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, sadece iletişim hizmetleri sunmanın ötesine geçiyor; dijitalleşmenin gücünü kullanarak, dijital pazaryeri, finans ve sigorta hizmetleri sağlayıcısı, dijitalleşmek isteyen işletmelerin en önemli destekçisi olma yönünde adımlar atıyoruz. Yeni iş alanlarımızın büyümesini desteklemek amacıyla holding yapısına geçtik. Bugün, Vodafone Holding A.Ş. bünyesinde 4 ana dikey altında 10 şirket faaliyet gösteriyor. Hedefimiz, dijital servisler odağımızı devam ettirerek bu şirketlerimizi daha da büyütmek. Diğer yandan, sunduğu ürün ve hizmetlerle toplumun her kesimine dokunan bir şirket olarak, toplumsal dönüşümde de önemli bir rol oynuyor ve amaç odaklı vizyonumuzla toplumsal fayda üretmeyi hedeflediğimiz çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizin ve sektörümüzün geleceğine duyduğumuz güvenle yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Mobil abone sayısı ise 26,1 milyon oldu

Vodafone Türkiye’nin mobil müşteri sayısı 2020-21 mali yıl sonu itibarıyla 23,7 milyona ulaştı. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 26,1 milyon oldu. Şirket faturalı abone sayısını ise son bir yılda yaklaşık 1,1 milyon artış ile 15,5 milyona çıkarken, şirketin toplam bazının yüzde 65,3’ünü faturalı aboneler oluşturdu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ