NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Vodafone, FGS’nin yüzde 50’sini satın aldı

Dijital servislerde büyümeyi hedefleyen Vodafone, yerli teknoloji ve yazılım şirketi FGS’nin yüzde 50’sini satın aldı.

Vodafone, FGS’nin yüzde 50’sini satın aldı

İletişim hizmetlerinin yanı sıra dijital servislerde de büyümeyi hedefleyen Vodafone, geleneksel Sabit Ses Santrali (PBX) altyapısını buluta taşıyan yerli teknoloji ve yazılım şirketi FGS’nin yüzde 50’sini satın aldı.

Anlaşmaya göre, FGS’nin marka adı ve organizasyon yapısı aynı kalırken, FGS yönetim kuruluna Vodafone Türkiye’den 2 isim katılacak. FGS, Türkiye’deki tüm sektörlere hizmet veren bir firma olmaya devam edecek. Yüzde 100 Türk şirketi olan FGS’nin ürün ve hizmetleri, Vodafone Türkiye’nin mükemmeliyet merkezi olma hedefi doğrultusunda diğer ülkelere de ihraç edilecek.

Sabit ses pazarındaki payını artırmayı hedefliyor

Konuya ilişkin bilgi veren Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, Vodafone olarak 2025 yılına kadar Türkiye’nin en hızlı büyüyen dijital servisler şirketi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu hedefe ulaşmak için izledikleri yollardan birinin yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketine dönüşmeyi kapsadığını anlatan Aksoy, FGS ortaklığının bu konuda attıkları önemli adımlardan biri olduğunu vurguladı. Bu işbirliğiyle, sabit ses pazarındaki paylarını artırmayı hedeflediklerini kaydeden Aksoy, “Vodafone ve FGS Ar-Ge ekipleri yenilikçi ürünler geliştirme konusunda da işbirliği yapacak. FGS, Türkiye’deki tüm sektörlere hizmet veren bir firma olmaya devam edecek. FGS ortaklığımız, ülkemizde yerli ürün ekosisteminin gelişmesi konusundaki önceliğimizi de destekliyor. Türkiye’de yerlilik oranı daha yüksek bir haberleşme sektörü yaratılmasına yönelik adımları destekliyoruz. Yerli ekosistemimize dahil olan firmaları uzun vadede Vodafone’un global gücünden ve deneyiminden yararlandırmak istiyoruz. Bu kapsamda, FGS’nin ürün ve hizmetlerini de mükemmeliyet merkezi olma hedefimiz doğrultusunda yurtdışına ihraç etmek istiyoruz. Vodafone olarak, dijital servislerde büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ