NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Vodafone, Avrupa’da da yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanacak

Vodafone Grubu CEO’su Nick Read, 1 temmuz itibarıyla, şebeke altyapısı dahil Avrupa’daki tüm operasyonlarında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanacaklarını duyurdu.

Vodafone, Avrupa’da da yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanacak

Vodafone, mobil ve sabit ağlar, veri merkezleri, perakende satış ve ofisler dahil olmak üzere tüm Avrupa operasyonlarının 1 Temmuz 2021’den itibaren yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektrikle çalışacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu gelişme, Vodafone’un karbon emisyonlarını 2030’a kadar, değer zincirindeki tüm operasyonlarını ise 2040’a kadar “net sıfır” karbona düşürme hedefine yönelik atılan önemli bir adım oldu.

Vodafone Türkiye ise geçtiğimiz nisan ayında, 2021/22 mali yılı itibariyle tüm şebeke ve ofislerinde tüketilen elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından satın alarak yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefine planlanan tarihten 3 yıl daha erken ulaştığını duyurdu.

Türkiye genelinde 12 veri merkezi, 16 ofis binası ve 25 binden fazla baz istasyonunda tüketilen yıllık toplam 515 Gigawatt saat elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından satın alarak, şebekesinin tamamında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanan ilk ve tek operatör oldu.

“Yeşil şebekesinin farkındalığını artıracağız”

Vodafone Grubu CEO’su Nick Read, 1 Temmuz 2021’den itibaren Vodafone’un Avrupa’daki müşterilerinin, kullandıkları bağlantının tamamen yenilenebilir kaynaklardan sağlanan elektrikle sunulduğundan emin olabileceğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ