NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Vestel, çevre dostu teknolojilerle kaynak kullanımını azaltıyor

Geliştirdiği çevre dostu teknolojileri 157 ülkeye ulaştıran Vestel, söz konusu teknolojilerle bir yönden üretimi artırırken diğer yandan kaynak kullanımını azaltıyor.

Vestel, çevre dostu teknolojilerle kaynak kullanımını azaltıyor

Sürdürülebilirlik ve çevreci yaklaşıma dikkat çeken Vestel, üretim süreçlerinde karbon ayak izini azaltmaya devam ediyor.

Bu kapsamda beyaz eşya fabrikalarında hayata geçirdiği projelerle su ayak izi oranını son 4 yılda yüzde 24’ten fazla oranda azaltan Vestel, fabrikalarında 2020 yılı içinde yürüttüğü enerji verimliliği çalışmaları sayesinde toplam 11 milyon 494 bin 541 kWh elektrik enerjisi tasarrufu sağladı.

Ayrıca Vestel, döngüsel ekonomi kapsamında 2019 yılından bu yana merkezi onarım ve geri kazanım birimlerinde hurda ürün sökümü ve arızalı malzeme onarımı yapıyor. Bu kapsamda Vestel City içindeki tüm ofisler de Sıfır Atık sistemine geçilirken, beyaz eşya ürünlerinin tüm dış kutu ambalajları yüzde 100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir kağıttan elde ediliyor.

İş Dünyası Plastik Girişimi için Vestel Şirketler Grubu genelinde 2020 baz yılına göre 2023 yılı sonuna kadar yaklaşık 9 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanımı ve yaklaşık 2 bin ton plastik azaltma taahhüdü verildi.

Öte yandan Vestel, plastik sektöründe döngüsel ekonomiyi ve plastik miktarlarının azaltılmasını ele alan çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak zeytin çekirdeğinden plastik malzeme üreten Biolive şirketine yatırım yapan Vestel, bu çalışmalarının kapsamını genişletiyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ