NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Türkiye’den Libya’ya düzenli Ro-Ro seferleri başladı

Türkiye ile Libya arasındaki yakınlaşma meyvelerini veriyor. Türkiye’den Libya’ya yönelik daha önce düzenli olarak gerçekleştirilemeyen Ro-Ro seferleri kalıcı olarak başlatıldı.

Türkiye’den Libya’ya düzenli Ro-Ro seferleri başladı

Karanfil Group şirketlerinden KRN Lines, ikili ticaret hacminin artırılması amacıyla, Libya’ya bugüne kadar sadece deneme amaçlı gerçekleştirdiği Ro-Ro seferlerini düzenli hale getirdi.

İki ülke arasında deniz taşımacılığı ve anahtar teslim lojistik çözümleri sunan KRN Lines, Türkiye’den Libya Misurata Limanı’na ilk seferini gerçekleştirdi. İstanbul Ambarlı Limanı’ndan yola çıkan ilk gemi, Akçansa Limanı’na uğramasının ardından Misurata’ya ulaştı.

Direkt Ro-Ro ve konteyner servisi yapan KRN Lines, temmuz ayı itibarıyla filosuna katacağı yeni konteyner gemiler sayesinde iki ülke arasında haftalık düzenli konteyner hat servisine başlamayı planlıyor.

İstanbul, Kocaeli, Samsun, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından Libya Misurata’ya direkt Ro-Ro ve konteyner taşımacılığı gerçekleştirecek şirket, yeni konteyner gemilerle iki ülke arasında haftalık düzenli konteyner hat servisine başlamayı hedefliyor.

KRN Lines, yürür ve çekilebilir araçlar, iş makinesi, dorse, treyler, tank, tüm konteyner çeşitleri gibi taşıyacağı yüklerle Türkiye ile Libya ve Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin artmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ