NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

TürkAkım’da vanalar bir hafta kapatılacak

TürkAkım doğal gaz boru hattında, 22-29 Haziran arasında planlı bakım çalışmaları için doğal gaz akışı geçici olarak durdurulacak.

TürkAkım’da vanalar bir hafta kapatılacak

TürkAkım doğal gaz boru hattının deniz kısmında 22-29 Haziran’da planlı bakım çalışması yapılacağı bildirildi.

Bakım çalışması TürkAkım’ın açık deniz hatlarının işletimini üstlenen South Stream Transport B.V. tarafından gerçekleştirilecek.

Açıklamada TürkAkım’ın Rus gazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıdığı hatırlatılarak, “TürkAkım’ın her iki açık deniz hattından sağlanan doğal gaz akışı, 22 Haziran’dan 29 Haziran’a kadar planlı yıllık bakım ve inceleme çalışmaları için geçici olarak durdurulacak.” ifadesi kullanıldı.

TürkAkım, Rusya’dan başlayıp Karadeniz altından ilerleyerek Türkiye ve Avrupa’ya uzanan, birbirine paralel iki hatlı bir doğal gaz boru hattından oluşuyor. Hatlardan her biri yıllık 15,75 milyar metreküp doğal gaz aktarım kapasitesine sahip.

TürkAkım üzerinden ticari doğal gaz aktarımı 1 Ocak 2020 tarihinde başladı. TürkAkım Boru Hattı’nın resmi açılışı, 8 Ocak 2020’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ