NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Türk girişimciden gençler için sosyal medya ağı

Türk girişimci Kubilay Yalçın, 11-18 yaş aralığındaki gençlerin, mevcut sosyal medyanın olumsuzluklarından uzaklaştırmak amacıyla Revongen adında yeni bir sosyal medya ağı oluşturdu.

Türk girişimciden gençler için sosyal medya ağı

Hüseyin GÖKÇE

Bilişim-inovasyon alanında çalışmalar yapan Türk girişimci Kubilay Yalçın, 11-18 yaş aralığındaki gençlerin, mevcut sosyal medyanın olumsuzluklarından uzaklaştırmak amacıyla yeni bir sosyal medya ağı oluşturdu. Revongen adını verdiği ağın gençlere liyakat odaklı gelir modeli sunacağını belirten Kubilay Yalçın, birinci yılın sonunda yurtdışına da açılmayı planladıklarını aktardı.

İsmini Revolution Generation (Devrim Kuşağı) kelimelerinin kısaltılmasından alan Revongen’in, 18 yaş altı gençleri eğitici özelliğiyle dünyada bir ilk olduğunu söyleyen Kubilay Yalçın, “Revongen 11-18 yaş arasındaki bireylere hem nitelikli sosyalleşme hem öğrenecekleri hem de kafalarındaki fikirleri paylaşabilecekleri bir platform sağlıyor” dedi.

Buna ilişkin ilk fikri ailesindeki bu yaş grubundaki gençlerden aldıklarını dile getiren Yalçın, Revongen projesinin bir sosyal girişim olduğunu belirtti. Sosyal girişim kavramının hem kârlılığı hem de fark yaratabilecek etkili fikirleri öne çıkardığına vurgu yaptı. Projenin merkezine toplumsal faydayı koyduklarını söyleyen Kubilay Yalçın, “Sosyal medya ve eğitimi inovatif açıyla bir araya getirmenin 18 yaş aldı gençler için toplumsal fayda içeren bir model olacağına inandık. Proje geliştirme sürecinde gençlerden fikir aldık, ailelerinden de destek gördük” ifadelerini kullandı.

Ekonomik kazanç sağlayacak

Revogen’in kullanıcılara ana akım platformlarda yer alan tüm etkinlikleri yapma olanağı sağladığının altını çizen Yalçın, “Bununla birlikte artı olarak bu yaş grubu bireyin gelişimine katkı vermek üzere; özel ve nitelikli yapımları kullanıcı beğenisine sunulurken, aynı zamanda sosyal etkisi yüksek projelere dahil olma, GİG ekonomisiyle (bağımsız çalışma-kendi işinin sahibi olma) tanışma gibi fırsatlar da sunuyor” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ