NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

TLS, 100 araç daha alacak depo sayısını da artıracak

Pandemiyle birlikte özellikle e-ticaret tarafında ivme kazanan lojistik faaliyetleri, TLS’nin de yatırımlarını hızlandırdı. Şirket, ilk çeyrekte 45 milyon TL yatırdığı filoya 100 araç daha ekleyecek. TLS’nin depo ve teknoloji yatırımları da artıyor.

TLS, 100 araç daha alacak depo sayısını da artıracak

İSTANBUL (DÜNYA) 

Artan lojistik talebini karşılamak için yatırımlarına hız katan TLS Lojistik, filoya 100 araç ekleyecek, yeni bir depoyu da hizmete alacak. Ayrıca, ‘çelik yaka çalışan’ olarak tanımlanan dijital robotları bünyesine katacak.

2000 yılında sektöre adım atan TLS Lojistik, depolama, yurtiçi ve uluslararası taşımacılık, proje taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteriyor. Hava, deniz, kara ve demiryolu olmak üzere tüm taşıma modlarını kullanan şirket, müşterilerine entegre lojistik hizmeti sunuyor. TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu, FMCG, otomotiv, gıda-içecek, maden, telekomünikasyon, sağlık sektörleri başta olmak üzere dünyanın önde gelen marka ve şirketlerinden oluşan müşterilerilerine sahip olduklarını vurguladı. Hacıalioğlu, “Küresel teknolojinin gelişimindeki yolumuz, dijitalleşme, izlenebilirlik, akıllı kameralar, algoritma, bilgisayar robotları, otomasyon sistemlerine ilişkin üstün çözümler sağlayarak tedarik zincirinin ihtiyacına göre hizmet sunuyoruz.” dedi.

Şirket, pandemi koşullarına rağmen geçen yıl yatırımlarını sürürdü, büyümeye devam etti. Hacıalioğlu, 2020’yi 680 milyon TL ciroyla kapattıklarını açıkladı. TLS’nin tümü Euro 6 standartlarında olan, uydu bağlantılı takip sistemleri ile 24 saat online olarak takip edilebilen araçlardan oluşan güçlü bir filosu bulunuyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde şirket tarihinin en büyük yatırımlarından birine daha imza atan TLS, 45 milyon TL yatırım ile 55 adet Euro 6 standartlarında araç alımı yaparak filosunu büyütmüştü. Hacıalioğlu, yılın ilk aylarına önemli markaları portföylerine eklediklerini ve mevcut müşterilerinin kontratlarını yenilediklerini söyledi.

Cirosu yüzde 30’a yakın artacak

Hacıalioğlu, bu yıl yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizerek, “Filomuzu genişletmeye yönelik çalışmalarımız devam edecek ve 2021’in ikinci yarısında 100 adet araç yatırımı yapmak içinde anlaşmalarımızı yaptık. 2021 yılı ikinci yarısında hizmet vermeye başlayacağımız 25 bin metrekare yeni depo yatırımı projemizde tamamlandı. Bu yıl ki yatırımlarımız ile birlikte son 6 yıla baktığımızda toplam yatırımımız 60 milyon doları geçti. Rakamsal olarak yılın ilk 5 ayını bütçelerimizin üzerinde kapattık” diye konuştu. TLS, yılsonunda 880 milyon TL’nin üzerinde ciro öngörüyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ