NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

SOCAR Türkiye, esnek çalışma modeline geçiyor

SOCAR Türkiye, çalışanlarının ofiste, uzaktan veya hibrit modelde çalışmasına olanak tanıyan ‘İşte Yenilik’ uygulamasını devreye almaya hazırlanıyor.

SOCAR Türkiye, esnek çalışma modeline geçiyor

SOCAR Türkiye, pandemi nedeniyle geçen yıl uzaktan çalışma sistemine geçmesinin ardından, kalıcı olarak esnek çalışma modelini devreye almaya hazırlanıyor. 

Yeni uygulamayla çalışanların iş özel yaşam dengesini sağlamayı amaçlayan SOCAR Türkiye, yeni nesil çalışanlar için tercih edilen işveren olmayı da hedefliyor. Yeni çalışma sistemi, SOCAR Türkiye’nin faaliyet gösterdiği lokasyonlara göre farklı etaplarda hayata geçirilecek.

İlk olarak şirketin İstanbul Vadistanbul’daki merkez ofisinde uygulamaya konacak uygulamanın diğer grup şirketlerinde ve lokasyonlarda yaygınlaştırılması planlanıyor. Uygulamada, uzaktan ve hibrit modelde çalışanlar işlerini ofis dışından yürütebilirken, İstanbul’da ikamet etme zorunlulukları bulunmayacak.

Uzaktan çalışma modelinde, çalışanlar iş süreçlerine bağlı olarak haftada en fazla bir gün, hibrit modelde ise en fazla üç gün ofiste çalışabilecek. Fiziksel olarak ofiste bulunması zorunlu olan çalışanlar ise haftanın beş günü klasik modelde çalışmaya devam edecek.

Çalışanlarla birlikte geliştirildi

‘İşte Yenilik’ uygulamasını tüm grup çalışanlarıyla birlikte karar vererek geliştirdiklerini söyleyen SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Başkanı Sibel Uğur, çalışan odaklı bir dönüşüm geçirdiklerini vurguladı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ