NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Şişecam Sağlık Çalışanları için Antimikrobiyal Kaplamalı Cam Kupa Üretti

Şişecam Sağlık Çalışanları için Antimikrobiyal Kaplamalı Cam Kupa Üretti

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili Pr. Dr. Kırman, sağlık çalışanları için geliştirdikleri yeni ürün hakkında önemli açıklamalar yaptı. Covid 19 ve bir çok virüs/bakteriye karşı son derece etkili olan V-Block Teknolojisi’ni pandemi sürecinde sağlık çalıanlarına ulaştırmak adına geniş çaplı bir bağış kampanyası gerçekleştirdiklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Koordinasyonu ile çalışmalar yaptıkları ve bu anlamda önemli gelişmeler olduğunu ileri sürdü.

Şişecam firması küresel anlamda verilen salgın mücadelesine destek anlamında geliştirmiş olduğu cam yüzeyinde bakterilere ve virüslere karşı etkili olan V-Block Teknolojisinin fayda alanını genişletmek adına bağış kampanyası başlattı. Yapılan açıklama ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Koordinasyonu ile başlatılan Kampanya kapsamında, bu teknolojiye sahip olan 1 milyon 270 bin ürün salgın mücadelesi için sağlık çalışanlarına verileceği ifade edildi.

Şişecam, bu bağış kampanyasını geniş kapsamlı olarak başlattı. Covid 19 sürecinde 81 ilde tüm kamu hastanelerinde çalışan her sağlık personeline ulaştırılacağı ifade ediliyor.

V-Block Teknolojisi Yüzde 94,1 etkili
Şişecam Yönetim Kurulu Başkan vekili yaptığı açıklamada görüşlerine yer verdi. Ahmet Kırman kampanya ile alakalı olarak şu cümleleri kurdu,

Geçtiğimiz senenin küresel salgın ile damga vurduğu bir yılı atlattık. Sosyal ve ekonomik açıdan küresel anlamda büyük değişimler olduğu bir dönem yaşıyoruz. Hızlı değişimlere ayak uydurmak, ezber bozan günler geçirmek zorundayız. Çok sıra dışı günler geçirdik. Sürdürülebilirlik anlamında somut anlamlar daha önem kazandı. İş yapış türlerinde değişimler olmasının yanında teknolojide farklı bir boyut kazandı. Bilim ve teknolojinin hayatımıza ışık tuttuğu bir dönemden geçiriyoruz. Biz de şişecam olarak bu mücadeleye destek vermek istedik. Tüm paydaşlarımız ile dünya şirketi olma yolunda vizyon ve misyon ile hareket etmeye devam ediyor. Bu anlamda neler yapabileceğimizi düşündük ve virüs/bakteri karşıtı olan V-Block Teknolojisini hayta geçirdik.

Patent Başvurusu da yaparak %100 yerli olan bu teknolojiyi Sağlık Bakanlığı onay ve ruhsat süreçlerinde de geçirerek Aralık Ayını tamamladık. Sonrasında da üretime başlayarak V-Block Teknolojisinin kullanıldığı ilk ev eşyası ürünlerini Paşabahçe Markası olarak Şubat ayı ile dünyaya sunduk. Tüm bunların yanında bu mücadelede en ön saflarda mücadele etmeye devam eden sağlık çalışanlarımıza ürünleri iletmek adına Sağlık Kurulu ile geniş bir bağış kampanyası başlattık.

Tüm sağlık çalışanlarımıza ulaşacağız
Ahmet Kırman, normalleşme adımlarının daha hızlı bir şekilde atıldığı bu dönemde, cam yüzeyler üzerinden bulaşma riskini azaltan V-Block Teknolojisini sürdürülebilir gelecek yönünde katkılarının çok fazla olduğunu ifade etti. ‘’ Kimyasallar ve cam alanlarında küresel bir şirketiz. Bu anlamda ar ge çalışmalarını dünya çapında yapmaya devam ediyoruz. 50 senelik Arge kültürümüz cama ve üretim teknolojilerine yeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor. Biz de girişim yaptığımız sektörlerde en önemli katkılar sağlıyoruz.

14 Mart Tıp Bayramı da vesile ile, salgının başlangıcından bu yana Sağlık çalışanlarının gösterdiği özveri ve çaba için teşekkür etme fırsatını bu şekilde bulduklarını ifade eden Kırman ‘’ Paşabahçe ürünlerimizin dağıtıma başladı. Temmuz sonu ile birlikte tüm Türkiye’nin kamu hastanelerine ulaştırılacak.

Kırman açıklamasına son olarak ise ‘’ V-Block Teknolojisi Şişecam için çok büyük bir gurur vesilesi. Sağlık çalışanlarımızın hayatına değer katmasını umuyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile onlara teşekkürleri borç biliriz’’ ifadelerine yer verdi. Sitemiz üzerinden firma haberlerini takip etmeye devam edin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ