NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Siber güvenlik şirketi Axoft, Türkiye’de temsilcilik açtı

Rusya merkezli siber güvenlik şirketi Axoft, geçen yıl yaklaşık 120 bin siber saldırının gerçekleştirildiği Türkiye’de temsilcilik açtı.

Siber güvenlik şirketi Axoft, Türkiye’de temsilcilik açtı

Koronavirüs salgınıyla ivme kazanan siber güvenlik pazarının küresel büyüklüğü büyüklüğü, 4 yılda 7 kat büyüyerek 167,13 milyar dolara ulaştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de, geçen yıll 118 bin 470 siber saldırı ve 36 bin 242 adet zararlı bağlantı tespit edildi. Bu tablo, sektör oyuncularının yatırım ibresini Türkiye’ye çevirdi. İstanbul’da ofis açan Rusya merkezli Axoft, üç yıl içinde Türkiye’deki siber güvenlik pazarının önde gelen aktörlerinden biri olmayı hedefliyor.

Globalde bin 500 tedarikçi ve 4 bin 500 iş ortağını kapsayan ağıyla 2020’de 300 milyon dolar ciro elde eden şirket, siber güvenlik alanındaki yüksek teknoloji ürünleri için danışmanlık, tedarik ve uygulama hizmetleri veriyor.

15 ülkede temsilcilik açmayı hedefliyor

Konuya ilişkin açıkmala yapan Axoft Stratejik İş Geliştirme Direktörü Evgeny Kurtukov, “Kaspersky, Positive Technologies, Trend Micro, Palo Alto Networks gibi siber güvenlik sektörünün küresel oyuncuları tarafından pek çok kez en iyi distribütör seçildik. Kurulduğumuz 2009’dan bu yana, Amerika’nın ünlü BT dergisi CRN tarafından bilgi güvenliği sistemleri alanında en iyi BT distribütörü olarak listelendik. 12 yıllık birikimimizi Rusya, Belarus, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve Moğolistan’dan sonra Türkiye’nin hizmetine sunduğumuz için mutluyuz. Üç yıl içinde ülkedeki siber güvenlik pazarının önde gelen aktörlerinden biri olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Axoft’un küresel hedeflerine de değinen Kurtukov, “Organik ve inorganik büyüme olanaklarını değerlendiriyoruz. En geç 5 yıl içinde temsilciliklerimizi 15 ülkede yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Doğu Avrupa ve Güneydoğu Asya’daki ülkelerle ilgileniyoruz. Yeni Siber Güvenlik Mükemmeliyet Merkezimizi de Güneydoğu Asya’da açmayı planlıyoruz.” açıklasını yaptı.

“En güncel çözümleri Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz”

Axoft’un Türkiye İş Geliştirme Müdürü Nihat Dikçe ise, “Uç Nokta Güvenliği, Ağ Güvenliği, SCADA Güvenliği, Tehdit Yönetimi, Uygulama Güvenliği, Güvenlik Operasyonları Merkezi gibi en güncel çözümleri Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. Hizmet kapsamımızı her yıl yeni teknolojik ürünlerle büyüteceğiz. Halen Positive Technologies, Immuniweb ve LumoGöz çözümlerine tanıtım ve satış desteği veriyoruz. Potansiyel tedarikçilerle görüşmelerimiz ve siber güvenlik alanında işbirliği yapacağımız üreticilerle teknik değerlendirmelerimiz de hızla devam ediyor.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ