NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Şampiyon başkanın Kaptan köşkünde 4. kuşak oyuna girdi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin aile şirketi Kaptan Şirketler Topluluğu’nda 4’üncü kuşak da iş başı yaptı. Grubun lokomotif şirketi Kaptan Çelik’in dev yatırımı gençlere emanet edildi.

Şampiyon başkanın Kaptan köşkünde 4. kuşak oyuna girdi

Mustafa Kemal ÇOLAK

Futbolda geçen hafta tüm Türkiye’yi saran heyecan kasırgasını, şampiyonluğun ilk dakikalarında Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin ekranlara yansıyan sözleri özetliyordu. “Heyecandan karşılaşmanın son dakikalarını izleyemedim” diyen Başkan Çebi, lig maratonu boyunca dengeli açıklamalarıyla ön plana çıktı. Futbolda alışık olmadığımız şekliyle söz düellolarından uzak durdu, az ve öz konuştu.

Yine de futbol kamuoyu, onun önermekle kalmayıp, arkasında durduğu, ‘Kulüp yöneticileri, gelir gider dengesini gözetebilmeli. Bu dengede oluşacak zararı, görev süresi bittiğinde yönetim kurulu cebinden ödemeli’ şeklindeki teklifini değerlendiriyor.

BJK’da borç hızını azaltma hedefi

Başkan Ahmet Nur Çebi, hayli deneyimli bir spor insanı. Yönetime seçildiği günlerde kendisiyle ilgili hazırladığım 23 Ekim 2019 tarihini taşıyan portre yazısı, ‘Kulüp yöneticiliğini babadan, demir çeliği dededen öğrendi’ başlığını taşıyordu. Babası Yaşar Kaptan Çebi, spora büyük emekler verdi; önce futbolcuydu, ardından yıllarca kulüp yöneticiliği yaptı, performansıyla oğluna ilham kaynağı oldu. Babasından gelen geleneğin eşliğinde Galata Spor ve Kartal Spor’da başkanlık yapan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş yönetimine ilk kez 2012’de adım attı.

Daha önce tanışma fırsatı bulamadığım Çebi ile şampiyonluğun ertesi günü telefon görüşmesi yaptım. Kulübün ikinci başkanı Adnan Dalgakıran’ın aracılığıyla gerçekleşen görüşmede Çebi, çok sevinmekle birlikte sportif başarı kadar sürdürülebilir finansal yapıyı da ön planda tutuyor. Göreve başladıkları tarihte “Kulüp borcunun faizi dahi yıllık 700 milyon TL iken, toplam gelir yalnızca 500 milyon lira idi” diyen Çebi, yeni sponsorluklar ve alternatif modellerle geliri artıracaklarını dile getiriyor. Yönetimin yakın gelecek hedefl erini ise “Borcun artış hızını azaltmak” olarak açıklıyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ