NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Qua Granite ortakları hisse satıyor

Qua Granite hisselerinde ortaklardan Hedef Portföy Yönetimi ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı hisselerini borsada işlem gören tipe dönüştürmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvurdu.

Qua Granite ortakları hisse satıyor

Şebnem TURHAN

Bu yılın en büyük halka arzları arasında yer alan ve halk arzına 846 bin 353 yatırımcının katıldığı Qua Granite hisselerinde ortaklardan Hedef Portföy Yönetimi ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı hisselerini borsada işlem gören tipe dönüştürmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvurdu. 24 milyon adet hissenin halka arz edildiği ve halka açıklık oranı yüzde 20 olan Qua Granite’de Hedef Portföy Yönetimi’nin 3.2 milyon, Hedef Girişim Sermayesi’nin ise 1.8 milyon adet hissesi bulunuyor. Hedef Girişim Sermayesi’nin elindeki hisselerle sermaye payı yüzde 1,5, Hedef Portföy Yönetimi’nin ise yüzde 2,67 seviyesinde. Hissedarların satışıyla Qua Granite’nin halka açıklık oranı da yüzde 24,17’ye çıkacak.

Hedef Girişim Sermayesi’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na 12 Mayıs günü yaptığı açıklamada şirketin girişim yatırımı portföyünde bulunan Qua Granite’ye ait 1.800.000 adet payın borsada işlem gören tipe dönüştürülmek suretiyle girişim yatırımı kapsamından çıkarılmasına ve dönüşen payların diğer portföy yatırımlarında değerlendirilmesine karar verildiği duyuruldu. Açıklamada Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvuruda bulunulduğu yer aldı.

Hedef Portföy Yönetimi de aynı gün KAP’a yaptığı açıklamada sahip olduğu 3.200.000 adet Qua Granite paylarının borsada işlem gören tipe dönüştürülmesine ve dönüşen payların diğer portföy yatırımlarında değerlendirilmesine karar verdiğini ve Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvuruda bulunduğunu duyurdu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ