NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

P&O Maritime Logistics, Hazar Hattı ile Türkiye’yi Orta Asya’ya bağlayacak

P&O Maritime Logistics, Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlattığı yeni nakliye rotası Türkiye – Hazar Hattı ile Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlamayı planlıyor. Yeni rota ile Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli ve düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükseltilmesi amaçlanıyor.

P&O Maritime Logistics, Hazar Hattı ile Türkiye’yi Orta Asya’ya bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından, DP World Yarımca ve DP World grup bünyesinde yer alan şirketlerin desteğiyle başlatılan ve Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlamayı planlayan yeni nakliye rotası Türkiye – Hazar Hattı’nda deneme amaçlı ilk konteyner yolculuğu başarıyla tamamlandı.

Türkiye’yi Orta Asya Bölgesi’ne bağlayan yeni gemi rotasının kapıdan kapıya teslimatta daha düşük ulaştırma maliyetleri sunarak Türkiye ve Orta Asya ticaretini artırmayı hedefliyor.

Karbon salımında yüzde 17 düşüş sağlayacak

Verilen bilgiye göre, ilk kez bu pazarlar arasında düzenli konteyner bazlı taşımacılık sağlayacak yeni nakliye rotası, karayolu taşımacılığına göre karbon salınımını yüzde 17 oranında düşürüyor. Türkiye – Hazar Hattı ile kapıdan kapıya teslimat yapılacak.

P&O Maritime Logistics’in Çoklu Taşıma Gemisini (MCV) kullanacak olan yeni hat, ağırlıklı olarak endüstriyel makineler, inşaat malzemeleri, tekstil, kozmetik, beyaz eşya ve mermer gibi konteynerli ürünleri taşıyacak. Bunun yanı sıra dökme yük ve proje kargoları için uygun hizmeti sağlayacak.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ