NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

OMS Paslanmaz, ABD ve Sahra altı Afrika’yı gözüne kestirdi

Ev ve mutfak eşyaları sektörünün ihracattaki stratejik büyümesi küresel Türk markalarının oluşmasına katkı sunuyor. İstanbul Demir ve Demir …

OMS Paslanmaz, ABD ve Sahra altı Afrika’yı gözüne kestirdi

Ev ve mutfak eşyaları sektörünün ihracattaki stratejik büyümesi küresel Türk markalarının oluşmasına katkı sunuyor.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) ‘İhracatın Metalik Yıldızları 2020’ sıralamasında Alüminyum Mutfak Eşyaları kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi olan OMS Paslanmaz da bu şirketler arasındaki yerini aldı.

OMS’nin İhracattan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Talha Özger, şirketin gelecek hedeflerini ve ihracattaki son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İhracatta en az yüzde 25 artış hedefi

Bu yılın ilk 8 ayında yaklaşık 16 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Talha Özger, “Hedefimiz 2021’i en az yüzde 25 ihracat artışı ile kapatmak. Bugün 90 ülkeye ‘Made in Turkiye’ etiketli ürünler ihraç ediyoruz ancak bize göre yeterli değil. Ülke olarak üretmekten, daha da önemlisi ürettiğimizi dış pazarlara satmaktan başka çaremiz yok. Önümüzdeki dönemde ABD’nin kuzeyi ile güneyi ile Sahra altı Afrika’yı odak noktamıza alacağız. Bu ülkelerin mutfak eşyaları özelindeki harcama eğilimleri ve beğenileri ile ilgili ciddi bir araştırma yaptırdık. Diğer yandan katma değeri yüksek ihracat için var gücümüzle iş geliştirme projelerine imza atıyoruz” dedi.

Adıyaman’a ek yatırım

Şu anda İstanbul ve Adıyaman fabrikalarında üretim yaptıklarını belirten Özger “Bu yıl Adıyaman fabrikamızda Hes projesi uyguladık ve kendi elektriğimizi kendimiz üretir durumuna geldik. Aynı zamanda yine Adıyaman’da alüminyum mutfak gereçleri üretim hattını kuruyoruz. Elektrikli ev grubu eşyaları üretimine buradan başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ