NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Nestle Türkiye, Dikey Vitamin’e ortak oldu

Yerlileşme stratejisi çerçevesinde Türkiye’deenteral beslenme fabrikasının temelini 250 milyon TL yatırımla Ekim 2020’de atan Nestlé Health …

Nestle Türkiye, Dikey Vitamin’e ortak oldu

Yerlileşme stratejisi çerçevesinde Türkiye’deenteral beslenme fabrikasının temelini 250 milyon TL yatırımla Ekim 2020’de atan Nestlé Health Science Türkiye, yeni bir yatırımını da tüketici sağlığı alanında Dikey Vitamin ortaklığı ile gerçekleştiriyor.

Nestle Türkiye, Türkiye’de faaliyet gösteren Dikey Vitamin’in hisselerinin bir bölümünü satın alarak şirkete ortak oldu.

Türkiye’de yükselen e-ticaret kanalında supplementler.com ve vitaminler.com platformlarıyla 2012 yılından bu yana hizmet veren Dikey Vitamin, sektörünün önde gelen markalarının yanı sıra yerel üretimiyle kendine ait olan markaları da tüketicilere sunuyor.

“Sağlık ve iyi yaşam alanındaki rolümüzü sürdüreceğiz”

Ortaklığın Nestlé Türkiye’nin tüketici sağlığı alanındaki büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım ve geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirten Nestlé Türkiye CEO’su Yasser Abdul Malak, “Özellikle pandemi ile birlikte büyüyen e-ticaret fırsatlarını düşünerek Nestlé Health Science öncülüğünde Dikey Vitamin’in azınlık hissesini satın aldık, vitamin ve mineral destekleri pazarında anlamlı bir yatırımı hayata geçirdik. Bütüncül bir pazarlama anlayışı ile ilerleyerek, bireylerin beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek üzere, sağlık ve iyi yaşam alanındaki öncü rolümüzü sürdürmeye devam edeceğiz. Dikey Vitamin ekibi ile birlikte yenilikçi sinerjiler yaratarak tüketicilere hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Coğrafi büyüme için önemli fırsatlar sunacak”

Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Hanzade Yaz da, bu satın almanın güçlü büyüme ivmesine katkıda bulunacağını, öncelikleri olan eczane kanalını da destekleyerek tüketicilerin ihtiyaçlarına çok daha hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermeyi hedeflediklerini söyledi. Yaz, söz konusu ortaklığın aynı zamanda coğrafi büyüme için de önemli fırsatlar sunacağını vurguladı.

Dikey Vitamin Kurucu Ortakları Jack Ojalvo ve Cömert Tavaslıoğlu ise, “Bizim için çok heyecanlı bir adım. Bugüne kadarki başarılarımızı, bu ortaklıkla daha büyük ve yeni hedeflere taşıyacağımıza dair inancımız tam. Tüketiciye doğrudan erişim (D2C/Direct-to-Consumer) modelimizi koordineli bir şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ